Reklama

Booking.com

Významné kulturní akce

6. - 8. května

OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ

Víkend pro celou rodinu Velkým svátkem, konaným v Luhačovicích vždy v první polovině května,
je obřad otevírání a svěcení pramenů. Léčivé prameny a nádherné stavby
ožijí pestrými kroji, secesními kostýmy, veterány, zpěvem a tancem
a pomůžou zapomenout na všední dny. V tyto slavnostní dny se přenesete do poklidné atmosféry počátku minulého století.
květen – září

KOLONÁDNÍ KONCERTY

Hudba zní lázněmi Ke kulturnímu létu v Luhačovicích neodmyslitelně patří od května do konce září odpolední kolonádní koncerty rozmanitých hudebních žánrů od smyčcových komorních orchestrů přes swing, dixieland, dechovou hudbu, folklor a pěvecké sbory.
23. června

KONCERT HUDBY HRADNÍ STRÁŽE A POLICIE ČR

Jedinečné odpoledne Vrcholem „kolonádní sezóny“ je prestižní koncert 65ti členného orchestru Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, ke kterému také patří přehlídka motorizované jednotky Hradní Stráže a ukázka programu jednotky Hradní stráže.
červen – září

LETNÍ DIVADELNÍ SEZÓNA

Lázeňské divadlo otevírá brány Vybraným představením v červnu je slavnostně v Lázeňském divadle zahájena Letní divadelní sezona, na kterou navazují další divadelní inscenace.
10. července

LUHAČOVICKÁ POUŤ

Pouť uprostřed lázní Každoroční pouť má již svoji tradici a stala se jedním z vyhledávaných zážitků a velmi navštěvovaných akcí. Pravidelně je pořádána slavnostní mše svatá, atrakce pro děti, jarmark, koncerty dechových hudeb a další zábava pro celou rodinu.
11. - 15. července

FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE

Dostaveníčko s vážnou hudbou Setkávání milovníků vážné hudby, především Leoše Janáčka, to je Festival Janáček a Luhačovice, jenž se zařadil mezi nejprestižnější hudební události v České republice, která se koná na počest tohoto hudebního génia. Jubilejní 20. ročník Festivalu Janáček a Luhačovice bude zahájen 18. července v místním kostele, kdy bude v Luhačovicích prvně uvedena Glagolská mše v podání Filharmonie B. Martinů Zlín. Festival zakončí koncert Evy Urbanové.
27. července - 7. srpna

AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA A SVÁTKY HUDBY

Mladí talentovaní houslisté se zdokonalují pod vedením Mistra Václava Hudečka Luhačovice každoročně hostí mladé talentované houslisty při letních houslových kurzech, které pořádá houslový virtuos Václav Hudeček. Odměnou pro nejlepšího z nich je mistrovský nástroj a možnost vystoupit s mistrem na jeho vánočním turné.
1. - 12. srpna

DIVADELNÍ LUHAČOVICE

Týden komorních představení českých a slovenských divadelních scén Cílem přehlídky komorní divadelní tvorby „Divadelní Luhačovice“, je nabídnout divákům výběr nejlepších, nejzajímavějších a oceněných komorních představení českých a slovenských divadelních scén.
16. - 18. září

PÍSNÍ A TANCEM

Krása krojů, exotických tanců a dětské radosti uprostřed pestrobarevných, podzimních Luhačovic Posledním festivalem, doznívajícího léta je Mezinárodní festival dětských folklorních souborů PÍSNÍ A TANCEM. Dětské soubory se svým pestrým a barevným třídenním programem roztančí a rozezpívají celé Luhačovice.