Muzejní noc

V rámci celostátního Festivalu muzejních nocí se při příležitosti Dne muzeí uskutečnila v luhačovickém muzeu Černá hodinka s Eduardem Ingrišem. Večer 15. května se v novém sídle muzea v domě kultury Elektra v Luhačovicích sešli příznivci českého hudebního skladatele, divadelníka, fotogr...

V rámci celostátního Festivalu muzejních nocí se při příležitosti Dne muzeí uskutečnila v luhačovickém muzeu Černá hodinka s Eduardem Ingrišem. Večer 15. května se v novém sídle muzea v domě kultury Elektra v Luhačovicích sešli příznivci českého hudebního skladatele, divadelníka, fotografa, kameramana, mořeplavce a dobrodruha Eduarda Ingriše. PhDr.

nn

Magdalena Preiningerová z MJVM ve Zlíně představila tuto osobnost formou poutavého vyprávění, prokládaného ukázkami hudební, filmové a divadelní tvorby. Zajímavý večer byl zakončen posezením a malým pohoštěním v muzejní badatelně , kde pokračovala diskuse o Eduardu Ingrišovi. Shodou okolností se večera zúčastnila paní Němcová ze Zlonic u Slaného v Čechách, kde se roku 1905 Ingriš narodil a kde je otevřena jeho pamětní síň. Zájem o osobnost Eduarda Ingriše, nesmírně populárního hlavně ve čtyřicátých letech minulého století, a o jeho životní osudy, projevili nejen ti účastníci večera, kteří ve svém mládí zpívali u táborových ohňů jeho písně, ale i mladší generace. Program doprovázela výstava Život a dílo Eduarda Indriše, přístupná v badatelně luhačovického muzea až do konce května.

nn

Na závěr příjemného večera obě protagonistky M. Preiningerová a B. Cekotová, oblečené ve slušivých dobových kostýmech, přislíbily, že na podzim promítnou v luhačovickém muzeu Ingrišův slavný film Kantuta, pojednávající o jeho dobrodružné cestě po vzoru Thora Hayerdala od břehů jižní Ameriky do Polynésie na balzovém voru.

nn

Hlavní partneři