Reklama
Reklama

Články

Sokolka žila

20. 11. 2007

S cílem navrátit luhačovické sokolovně její kulturní význam, se zde v loňském roce poprvé uskutečnila přehlídka amatérských divadel a hudebních skupin Sokolka žije. Pořadatelé povzbuzeni loňským úspěchem, pozvali v pátek 16. listopadu amatérské divadlo Sem Tam Fór ze Slavičína, jejichž...

S cílem navrátit luhačovické sokolovně její kulturní význam, se zde v loňském roce poprvé uskutečnila přehlídka amatérských divadel a hudebních skupin Sokolka žije. Pořadatelé povzbuzeni loňským úspěchem, pozvali v pátek 16. listopadu amatérské divadlo Sem Tam Fór ze Slavičína, jejichž podání hry Jeden a jedna jsou tři, podle některých diváků předčilo profesionální scény.

Dále se mohli návštěvníci sokolovny bavit při vystoupení kapel The Raw ze Slavičína, Illinoise s některými hráči z Luhačovic, a mohli být svědky špičkového výkonu pražské skupiny Jolly Joker&PBU. Páteční dopoledne patřilo dětem a pohádce O princezně Žofince a drakovi Dynamitovi, kterou vnímavému dětskému publiku zahrál soubor Opona ze Zlína, jež si mnozí diváci ještě pamatují ze skvělého Mrazíka v loňském roce.

Dvoudenní akce pokračovala v sobotu 17. listopadu hrou o dobytí severního pólu a živými obrazy, ve kterých si mohlo zahrát i publikum, které předvedli divadelníci z Lednice, kteří mají zajímavý název - Hlavně nás nebijte. Ani sobotní večer nebyl ochuzen o hudební vystoupení Kájovy kapely ze Zlína, romské kapely Džívas ze Vsetína a brněnské kapely Kumbalu.

Velmi zdařilá akce byla doplněna o výstavu obrazů Huberta Fontese a o nový netradiční výtvarný pohled na komiksové hrdiny Rychlých šípů, který měl připomenout 100. výročí jejich vzniku. "Sokolka žije, aneb hudebně divadelní cvičení si získala v porovnání s loňským rokem, opět další, nové spokojené diváky, to nám myslím dodává sílu a energii pokračovat ve velmi zajímavém setkávání divadelníků a hudebníků v luhačovické sokolovně i v příštím roce," zhodnotil průběh akce pořadatel Lubomír Ferdus.

Autor: Luha info

Mohlo by vás zajímat