Reklama
Reklama

Články

Divadelní Luhačovice

29. 8. 2006

Svátek příznivců divadla zaplnil Lázeňské divadlo ve dnech 21.- 26. srpna do posledního místa. Není se čemu divit, neboť za osm let existence festivalu Divadelní Luhačovice zde směřují jeho příznivci z různých koutů naší republiky i ze Slovenska. Od loňského roku je hlavním pořadatelem SO...

Svátek příznivců divadla zaplnil Lázeňské divadlo ve dnech 21.- 26. srpna do posledního místa. Není se čemu divit, neboť za osm let existence festivalu Divadelní Luhačovice zde směřují jeho příznivci z různých koutů naší republiky i ze Slovenska. Od loňského roku je hlavním pořadatelem SOŠ Luhačovice.

"Když před rokem naše škola převzala hlavní pořadatelství, slíbil jsem za sebe i za své kolegy, že zavedenou značku festivalu, povedeme dál a že ji, pokud to bude možné, ještě dále zviditelníme. Budeme zvát stejně atraktivní soubory jako v minulých ročnících, budeme pokračovat ve vydávání festivalových novin, výstavách scénografie a dalších aktivitách. Tehdy jsem si ani neuvědomil, jak to bude těžké. Nicméně nyní mohu konstatovat, že díky nově utvořenému štábu, který pracoval pod vedením Lubora Černobily, a Občanskému sdružení Divadelní Luhačovice se nám to povedlo. Náš festival se může pochlubit novým logem od Kateřiny Koláčkové, proběhla výstava scénografie Ladislav Vychodil a jeho žáci, pokračovali jsme ve vydávání festivalových novin, které jsme předvedli do elektronické podoby, přidali jsme doprovodnou přednášku Jana Cimického na téma Teatroterapie. O kvalitní a atraktivní dramaturgii letošního ročníku festivalu svědčí především to, že většina představení byla beznadějně vyprodána," řekl zástupce hlavního pořadatele Karel Milička, ředitel SOŠ Luhačovice.

Festival Divadelní Luhačovice zahájilo Docela velké divadlo Litvínov hrou "Když kočky nejsou doma". Pravidelný host Divadelních Luhačovic Astorka KORZO 90 Bratislava předvedl divákům hru Silvestra Lavríka "Tichý dom" v hlavní roli se Zuzanou Kronerovou. Divadelní soubor Polárka Brno se zaměřuje na tvorbu pro děti, ve středu odpoledne se bavili dětští diváci na představení "Zakletá Marie" podle předlohy B. Němcové a večer dospělí na "Kytici" Karla Jaromíra Erbena. Slovácké divadlo přivezlo do Luhačovic "Maryšu" v režii Igora Stránského, Klicperovo divadlo Hradec Králové hru Arnošta Goldflama "Dámská šatna". Zlatou tečku za 8. ročníkem Divadelních Luhačovic udělal divadelní soubor Studio dva, nezávislá divadelní společnost Praha hrou Edwarda Albeeho "Kdo se bojí Virginie Wolfové?", v níž pod vedením režiséra Petra Novotného zazářila kmotra letošního ročníku Hana Maciuchová společně s Ladislavem Frejem, Simonou Postlerovou a Jiřím Dvořákem. .

Na organizování a podpoře festivalu má velkou roli také ředitel festivalu, herec Divadla Na zábradlí Miloslav Mejzlík, jenž stál již u zrodu Divadelních Luhačovic. Mimo hlavní pořadatele se významně podíleli na uvedené akci i Lázně Luhačovice, a.s., Zlínský kraj, město Luhačovice a další sponzoři a mediální partneři. "Jsme pyšní na to, že společně s dospělými organizátory spolupracuje i velká skupina studentů, pro které má celá akce hodnotu neocenitelné praxe," konstatoval ještě mimo jiné pan Milička.

Autor: Luha info

Mohlo by vás zajímat