Reklama
Reklama

Články

Divadelní Luhačovice - 8. ročník

17. 8. 2006

Každoroční přehlídka komorní divadelní tvorby DIVADELNÍ LUHAČOVICE rozšiřuje nabídku kulturního vyžití lázeňských hostů, obyvatel regionu Zlínska a města Luhačovice. Mimo propagaci regionu Zlínska a Luhačovic přináší hodnotný kul...

Každoroční přehlídka komorní divadelní tvorby DIVADELNÍ LUHAČOVICE rozšiřuje nabídku kulturního vyžití lázeňských hostů, obyvatel regionu Zlínska a města Luhačovice. Mimo propagaci regionu Zlínska a Luhačovic přináší hodnotný kulturní program, který svou kvalitou splňuje očekávání i náročnějších diváků.

Organizační výbor občanského sdružení personálně vychází z pedagogů SOŠ Luhačovice a odborníků v oblasti divadelní kultury. Vždy vybíráme úspěšná představení jak z pražských scén, tak z regionálních divadel ČR. Pravidelnými hosty přehlídky jsou také divadla ze Slovenska. Velkou návštěvnost (i zahraničních hostů) zaznamenávají výstavy scénografie, což bývá jedna ze součástí doprovodného programu přehlídky. Zájmu se těší také pouliční divadlo, autogramiády, besedy s herci apod.

V loňském ročníku jsme se setkali s velmi dobrými ohlasy veřejnosti i sponzorů na studentské Festivalové noviny, které byly v historii tohoto festivalu vydávány poprvé.

Jako každý rok je prezidentem přehlídky populární herec pan Miloslav Mejzlík. Kmotrem letošního festivalu bude významná osobnost české divadelní kultury paní Hana Maciuchová. Záštitu nad Divadelními Luhačovicemi pravidelně přebírají ministři kultury ČR a Slovenska a v letošním roce se této role ujal pan Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje.

Příprava a organizace přehlídky Divadelní Luhačovice dále umožňují využít tvůrčí potenciál studentů zúčastněných škol, kteří si v praxi ověřují poznatky získané v průběhu studia. Naprostá většina činností studentů vždy přímo souvisí s jejich studovaným oborem. Během průběhu školního roku studenti pod vedením pedagogů připravují propagační kampaň, zajišťují přehlídce publicitu včetně uspořádání tiskové konference; jejich dílem jsou plakáty, pozvánky a programový bulletin pro přehlídku, návrhy prostorových poutačů, www stránky a fotodokumentace, redakční i grafická stránka Festivalových novin, následná rešeršní činnost a reporting a další.

Autor: Lubor Černobila

Mohlo by vás zajímat