Reklama
Reklama

Články

Do zaměstnání bez aut

26. 9. 2005

Základní škola v Luhačovicích podpořila akci Evropský den bez aut. "Součástí naší výchovné práce s dětmi je také ekologická výchova, a proto jsme se rozhodli zdůraznit našim žákům, že existují i jiné dopravní prostředky než auta a vůbec celkově podpořit Evropský týden mobi...

Základní škola v Luhačovicích podpořila akci Evropský den bez aut. "Součástí naší výchovné práce s dětmi je také ekologická výchova, a proto jsme se rozhodli zdůraznit našim žákům, že existují i jiné dopravní prostředky než auta a vůbec celkově podpořit Evropský týden mobility," vysvětlil zástupce ředitelky ZŠ Luhačovice Mgr. Roman Lebloch. Ve spolupráci s DDM Luhačovice připravili učitelé na čtvrtek 22. září bohatý program (děti jezdily jízdu zručnosti na kolech, koloběžkách, počítaly projíždějící auta, procházely cyklostezku nebo šly pěšky z Kladné Žilína). Akci podpořilo i město Luhačovice, které uhradilo dětem jízdu autovláčkem.

Žáci 8. C procházeli městem v plynových maskách ve snaze upozornit na  auta projíždějící Luhačovicemi. Besedovali také se starostou města. "Byl jsem jejich zájmem docela překvapen. Uvědomují si, že žijí v pěkném městě a chtěli by lepší Luhačovice pro jejich generaci. Vysvětlili mi, že v plynových maskách přišli proto, aby upozornili na nebezpečí neustálého zvyšování počtu  aut. Vyjádřili tímto svoje obavy. Pokud bude naše generace k otázkám životního prostředí lhostejná, budou oni muset v dospělosti chodit po ulicích v plynových maskách. Dokonce si mne zkoušeli otestovat otázkou, jak jsem se dnes dopravil na radnici. Naštěstí jsem vyhověl, přišel jsem pěšky," konstatoval starosta Bohuslav Marhoul. Podle jedné z organizátorů Mgr. Luďky Mejzlíkové je potřeba dětem vysvětlovat, že i ony můžou situaci ovlivnit, mají možnost působit na dospělé a nemusí všude jezdit autem.

Autor: Luha info

Mohlo by vás zajímat