Reklama
Reklama

Články

Roztančené Luhačovice

9. 9. 2005

Dnes dopoledne byl výchovným koncertem pro školy zahájen 13. ročník Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem.  "Je velmi zajímavé sledovat, jak si děti prostřednictvím hudby a tance dokáží porozumět. Jak pozorně sledují sv...

Dnes dopoledne byl výchovným koncertem pro školy zahájen 13. ročník Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem.  "Je velmi zajímavé sledovat, jak si děti prostřednictvím hudby a tance dokáží porozumět. Jak pozorně sledují své vrstevníky při zpěvu a tanci a vůbec nevnímají nějakou odlišnost,"  řekla po ukončení koncertu Věra Haluzová, čestná prezidentka festivalu.

Tím ovšem ještě zdaleka víkend plný písní, tanců a pestrých krojů nekončí. Zahraniční soubory z Moldávie, Bulharska, Finska, Polska, Slovenska a samozřejmě i výborné tuzemské soubory bude možné vidět nejenom v nedělním slavnostním průvodu, který půjde směrem od pošty na Lázeňské náměstí, ale i při sobotní roztančené kolonádě a v mnoha dalších programech na Lázeňském náměstí. Součástí festivalového programu bude také sobotní řemeslný jarmark na Lázeňském náměstí.

 

Podrobný program.

Autor: Luha info

Mohlo by vás zajímat