Reklama
Reklama

Články

Malé Zálesí a cimbálovka ZUŠ v Ustroni

5. 8. 2005

Začátek prázdnin oslavila děcka z Malého Zálesí a Cimbálové muziky ZUŠ Luhačovice povedeným zájezdem. V sobotu 2. července jsme za deště vyrazili na sever do polské Ustroně, kam jsme jeli reprezentovat město Luhačovice. Ranní déšť byla jediná drobná nepříjemnost, která nás na cestě pot...

Začátek prázdnin oslavila děcka z Malého Zálesí a Cimbálové muziky ZUŠ Luhačovice povedeným zájezdem. V sobotu 2. července jsme za deště vyrazili na sever do polské Ustroně, kam jsme jeli reprezentovat město Luhačovice. Ranní déšť byla jediná drobná nepříjemnost, která nás na cestě potkala. Mraky se brzy ztratily a do Ustroně jsme vjížděli za slunečního svitu. Pořádali tady festival partnerských měst a byl to festival velký, výborně zorganizovaný, pestrý a přátelský. Kromě nás, luhačovických, se ho účastnili zástupci partnerských měst ze Slovenska, Maďarska, z Německa a Polska.


Organizátoři se o nás báječně starali, připravili nám zajímavý program a výborné zázemí. Jako průvodce nám přidělili milou studentku Magdu, která nás celý den doprovázela. Ulice Ustroně, pozoruhodného lázeňského města v nádherné beskydské krajině, byly plné lidí, stánků s místními specialitami, řemeslnými výrobky a pestrým kulturním programem. Odpoledne jsme se zúčastnili krojovaného průvodu, který prošel za velké pozornosti místních obyvatel celým městem. Vrcholem pobytu byl večerní koncert v krytém amfiteátru v lázeňském parku, na kterém se představily soubory, sbory a taneční skupiny, vyslané partnerskými městy. My jsme koncert zahajovali půlhodinovým vystoupením, kde se blýskli jak kluci z cimbálovky, tak děvčata se zpěvy a tancem. Bylo to naše první společné opravdu velké vystoupení a proto nás potěšilo, že mělo dobrý ohlas. Po jeho skončení a důkladném občerstvení, které nám připravili naši milí hostitelé, jsme se rozjeli do Frenštátu pod Radhoštěm na nocleh.


Hned ráno nás totiž čekala účast v programu Rok dětí na Valašsku na Rožnovských slavnostech v přírodním amfiteátru ve skanzenu. Dřevěné městečko bylo přívětivé a pohostinné, jako vždy. Naposledy jsme ho navštívili před měsícem, když jsme postoupili do krajského kola přehlídky dětských folklorních souborů. Pokaždé se sem rádi vracíme. Krásné počasí nás doprovázelo až domů do Luhačovic. Ať nám vydrží celé léto!
-B.P.-

Autor: Blanka Petráková

Mohlo by vás zajímat