Reklama
Reklama

Články

Rybářům chyběla ke štěstí jenom televize

16. 5. 2005

LUHAČOVICE - Neuvěřitelných sedm set padesát rybářů z celé České republiky a Slovenska obsadilo v sobotu břehy luhačovické přehrady, aby se už po pětapadesáté utkali při největších rybářských závodech na Moravě. "Ze zhruba sedmi tun ryb, které ...
LUHAČOVICE - Neuvěřitelných sedm set padesát rybářů z celé České republiky a Slovenska obsadilo v sobotu břehy luhačovické přehrady, aby se už po pětapadesáté utkali při největších rybářských závodech na Moravě. "Ze zhruba sedmi tun ryb, které v nádrži plavaly před závodem, letos vylovili nebývale velké množství," sdělil hospodář a jednatel pořádajícího Rybářského svazu Luhačovického Zálesí František Miko.

Hlavní cenu v hodnotě sto tisíc korun a putovní pohár Lázní Luhačovice získal za největší rybu Tomáš Vavřina z Karlova u Bojkovic. Jeho kapr vážil 8,255 kilogramu a měřil 88 centimetrů. "Zvítězil ale každý, kdo vydržel," připojil předseda rybářského svazu Jiří Pecha.

Rybáři nebrali soutěž na lehkou váhu. Někteří přijeli už v pátek ráno. "Krmili ryby celou noc, aby je soustředili k místu, kde chytají," uvedla správcová a porybná Anna Majerníková s tím, že dlouhé čekání si lovci vesměs zkracovali zapíjením šťastného příjezdu.

Letošní novinkou byla podle Františka Mika služba jednoho z našich mobilních operátorů. Každé půl hodiny rozesílal zúčastněným rybářům krátké textové zprávy s aktuálními údaji o chycených rybách a jejich velikosti. "Po celou dobu trvání závodu byli tedy informováni o úlovcích všech svých kolegů," vysvětlil hospodář.

Soutěžící Libor Sova z Pohořelic nicméně poznamenal, že by možná bylo lepší, kdyby rozesílali raději esemesky se stavem hokejového utkání Čechů se Švédy. "Služba je to sice dobrá, budeme mít přehled, ale ryby to stejně neovlivní," konstatoval. Úplně nejlepší by však podle něj bylo, kdyby na luhačovické přehradě organizátoři instalovali plošnou obrazovku, na které by fanoušci mohli sledovat celé utkání.

Miloš Konečný z Kutné Hory přijel na největší rybářské závody v zemi poprvé a jeho výbava zahrnovala i příruční plynový vařič. "Krmím a přikrmuji již od včerejška," svěřil se v sobotu. "Nejvíce se mi osvědčila směska skopexu a červů nebo žížaly," doplnil. Co se skrývá za tajemným názvem skopex ale odmítl prozradit.

Smůla pronásledovala Jaromíra Balouna z Kolína. Již od pátku třináctého se mu nedařilo. "Přijeli jsme ve třináct hodin. Hned poté jsem spadl do vody, i když jen půlkou těla, popálil jsem si bundu a ztratil peníze," vypočítal křivdy, které mu osud uchystal v Luhačovicích. "Vyhraji ale největší rybu, takže se mi všechno vrátí," neztrácel mladý muž svůj optimismus.

Autor: Zlínské noviny

Mohlo by vás zajímat