Reklama
Reklama

Články

Projekt 100 V ROCE 2005

7. 3. 2005

Tak nám začal nový rok a k vám se vrací nabídka kultovních děl světové i domácí kinematografie v PROJEKTU 100.

Snahou organizátorů je stále hledat a objevovat výjimečné filmy, které neměly možnost větší, či důstojnější distribuce. Projekt bude v letošním roce probíhat ...

Tak nám začal nový rok a k vám se vrací nabídka kultovních děl světové i domácí kinematografie v PROJEKTU 100.

Snahou organizátorů je stále hledat a objevovat výjimečné filmy, které neměly možnost větší, či důstojnější distribuce. Projekt bude v letošním roce probíhat z technických důvodů ve dvou fázích (březen, duben a září).

9. března můžete zhlédnout anglický film s tématikou nelegálních potratů v této zemi. Tento film s názvem VERA DRAKE v loňském roce zvítězil na festivalu v Benátkách.

16. března je pro diváky připraven český baladický příběh VOJTĚCH, ŘEČENÝ SIROTEK, v němž se představí v hlavní roli Petr Forman.

23. března se můžete těšit na klasiku MODERNÍ DOBA v režii Charlese Chaplina, který byl u tohoto filmu současně i scénáristou, režisérem, hlavním představitelem, autorem hudby i dirigentem doprovodné nahrávky.

30. března vám může zpříjemnit večer celovečerní hraný film OTEC NA SLUŽEBNÍ CESTĚ, který natočil jugoslávský režisér Emir Kusturica. Příběh rodiny postižené komunismem v Jugoslávii očima malého chlapce.

6. dubna budou potěšeni příznivci Elizabeth Taylorové, mohou sledovat její výkony ve filmu o rozpadajícím se manželství KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ?

14. dubna uzavírá první fázi Projektu 100 maďarský film REVIZOŘI. Tento film se odehrává v metru a sleduje skupinku revizorů, kteří terorizují cestující.

Autor: Barbora Bilavčíková, Jarmila Kubišová

Mohlo by vás zajímat