Závod horských kol

Za nadšeného povzbuzování četných diváků se ze svahu u lyžařského vleku v Luhačovicích řítilo v sobotu 12. února téměř 90 závodníků, nikoliv však na lyžích, ale na horských kolech. Cyklistický oddíl TJ Slovan Luhačovice zde uspořádal čtvrtý závod série GT snow MTB Tour 2005, která...

Za nadšeného povzbuzování četných diváků se ze svahu u lyžařského vleku v Luhačovicích řítilo v sobotu 12. února téměř 90 závodníků, nikoliv však na lyžích, ale na horských kolech. Cyklistický oddíl TJ Slovan Luhačovice zde uspořádal čtvrtý závod série GT snow MTB Tour 2005, která je považována za neoficiální mistrovství republiky. Závodníci, jež byli rozděleni podle věku do čtyř kategorií Kamikadze (10-12 let), Junior (12-18 let), Muži (18-30 let), Master (30-107 let), si velmi pochvalovali podmínky i přes to, že někteří měli kvůli sněhové kalamitě problém vyjet autem s koly na svah a jednoho z nich odvezli zdravotníci se zraněním.
nn
nnPodle očekávání zvítězil v hlavní mužské kategorii na trati dlouhé 400 m Filip Polc z Pezinku. Tento favorit získal v minulosti titul mistra Evropy a je horkým kandidátem na celkové vítězství. V kategorii Junior potěšil závodník z Luhačovic Radim Kužela skvělým šestým místem, Luděk Sedlář z Pozlovic, který skončil desátý a Jan Naňák z Luhačovic, který skončil na jedenáctém místě.