Fotbalistům se víkend vydařil, uspělo áčko i béčko

Na poslední srpnový víkend budou rádi vzpomínat fotbalisté FK Luhačovice. Sobotní zápas B-týmu i nedělní střetnutí áčka jim skvěle vyšly.

V sobotním duelu se Slavkovem pod Hostýnem se výborným výkonem představil Lukáš Ďurďa, který zajistil všechny luhačovické trefy do soupeřovy svatyně. Díky jeho hattricku podlehl Slavkov Luhačovickému béčku 2:3 a B-tým lázeňského města zaznamenal první výhru v sezóně. Ďurďa skóroval už v 7. minutě a dostal Luhačovice do vedení, ale Slavkov rychle srovnal Mrázkem o dvě minuty později. Ještě v první půli se Ďurďa trefil znovu, a to ve 27. minutě, a tak naši šli opět do vedení. Ve druhém poločase pak srovnal v 77. minutě Sadil. Vítězství Luhačovicím a sobě hattrick zajistil pak Ďurďa v 84. minutě proměněním pokutového kopu.

Náročnější vstup do zápasu mělo áčko při dalším venkovním utkání sehraném v neděli proti Kvasicím. V 33. minutě po nařízené penaltě rozvlnil síť luhačovické branky poprvé kvasický Zapletal. Luhačovice měly také možnost zahrát penaltu, a to ve 48. minutě, ale Polách ji neproměnil.  Autor první branky Kvasic navíc pak přidal v druhém poločase v 75. minutě další gól a s Luhačovicemi to vypadalo hodně špatně. Luhačovickému týmu se ale podařilo zápas skvěle otočit. Nejprve v 80. minutě skóroval Štěpán Červenka. V 90. minutě pak srovnal Antonín Popelka, který navíc přidal vítěznou trefu v nastaveném čase.
Výsledek zápasu tak byl:
Kvasice – Luhačovice 2:3 (0:1)

Z výsledku měl velkou radost samozřejmě i trenér Luhačovic Jan Jelínek.
„Soupeř chtěl bránit výsledek a to se mu stalo usudným. Kvasice působily od začátku nekompaktním dojmem a to dle mého názoru rozhodlo. V závěru jakoby jim docházely síly. Po neproměněné penaltě se na nás zase v závěru usmálo štěstí. Kluky musím pochválit za odvedenou práci. Máme hodně absencí a v takovém případě se tým musí semknout a to se dnes stalo. Středeční mdlý výkon je zapomenut,“ komentoval trenér na facebooku klubu.

V krajském přeboru tak po třech odehraných kolech drží Áčko Luhačovic skvělem obratu v Kvasicích třetí pozici se 7 body v tabulce. Stejný počet bodů mají i druhé Slušovice. S 8 body vede Štítná nad Vláří.