Reklama
Reklama

Články

Hudeček a Luhačovice po čtyřiadvacáté

Václav Hudeček (vpravo vpředu) při koncertě s vítězkou jednoho z ročníků K. Leškovou
Václav Hudeček (vpravo vpředu) při koncertě s vítězkou jednoho z ročníků K. Leškovou

20. 7. 2020

Přes veškeré problémy způsobené pandemií coronaviru se podařilo pořádajícímu Spolku Václava Hudečka připravit k realizaci projekt Akademie. Uskuteční se v termínu od 27. července do 8. srpna 2020 v Luhačovicích.

Studenti budou se svými lektory pracovat v prostorách základní školy a koncerty se uskuteční v kulturním domě Elektra kromě dvou, jeden z nich bude v Kostele sv. Rodiny v Luhačovicích a další v poutním chrámu Narození Panny Marie ve Štípě, která je součástí Zlína.
V pondělí 27. 7. se na slavnostním koncertě v Elektře představí po boku Václava Hudečka vítězové XXIII. ročníku Kateřina Krejčová a Matteo Hager. Od úterý čeká osmnáct studentů tvrdá práce pod vedením lektorů Václava Hudečka a profesora Pražské konzervatoře Jiřího Fišera. V individuálních hodinách budou pracovat na skladbách světového houslového repertoáru.
Následně se představí publiku na třech absolventských koncertech. Poté porota ve složení Václav Hudeček, Eva Hudečková , prof. Jiří Fišer a pianista Lukáš Klánský, který mimo jiné bude doprovázet studenty v hodinách i ve cvičebnách vyberou vítěze. Hlavní cenou je mistrovský nástroj v hodnotě 100.000,- Kč postavený mistrem houslařem Jaroslavem Kohoutem.
Nástroj od něj zakoupil pro vítěze zlínský donátor a při slavnostním ceremoniálu v pátek 7. srpna na Galakoncertě ho vítězi předá. Projekt se uskuteční pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, za finanční pomoci Zlínského kraje a města Luhačovice.

Na letošní ročník přijede 18 studentů z celé republiky. Bude to 10 chlapců a 8 dívek, 
3 studenti jsou ze Zlínského kraje, nejmladšímu je 14 let a nejstaršímu je 25 let. 

Letos nejsou vstupenky na jednotlivé koncerty v předprodeji, prodávat se budou hodinu před
začátkem koncertu v místě konání.

 

Autor: Miroslava Krumpolcová

Mohlo by vás zajímat