Reklama
Reklama

Články

FOTOGALERIE: Závody agility


13. 6. 2020

V sobotu 13. června byla k vidění v areálu luhačovického Sportovního centra Radostova spousta pejsků se svými paníčkami a páníčky. Konaly se tu totiž závody v agility. 

Přijelo na ně podle pořadatelů z Klubu agility DDM Luhačovice celkem na 90 účastníků, někteří dokonce z Polska a Slovenska. Probíhaly zde tzv. trojzkoušky, při kterých se snažily soutěžní týmy uspět na různě konstruovaných tratích. A to postupně v několika růzých kategoriích podle velikosti psů a výkonosti. Ve spoustě případů zdolali pejsci podle povelů svého pána danou trať velmi rychle a s minimem chybiček. I těm, kterým to tentokrát nevycházelo tak dobře,  ale ostatní kolegiálně za jejich výkon zatleskali. 

Z Ratíškovic přijela na závody Anna Kotásková, spolu s ní i fenka Dasha a pejsek Sid. 

"Dělám agility už devět let. Mám radost, že se teď po uvolnění opatření dá zase trénovat a jezdit na závody. Už minulý týden jsme byli na závodech v Třešti a teď jsme tady," poznamenala Kotásková. A co se jí na tomto sportu nejvíce líbí? "Spojení toho, že je to o tom týmu pes-člověk, kteří si spolu zaběhnou a musí být sehraní." 

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat