Reklama
Reklama

Články

Orientační běžci zahájili sezonu


4. 6. 2020

S postupným uvolňováním koronavirových opatřeních přecházejí na oficiální činnost i orientační běžci.

To se týká nejen společných organizovaných tréninků, ale také účastí na závodech. V sobotu 30. 5. proběhl první neoficiální závod ve Zlínském kraji s centrem nad Luhačovickou přehradou, který uspořádal právě místní oddíl TJ Slovan Luhačovice. Závodu se zúčastnilo asi 280 natěšených běžců všech věkových kategorií, pro které šlo o první start v sezóně 2020. Nejrychlejších časů v hlavních kategoriích dosáhli Michaela Dittrichová z Kroměříže v kategoriích žen a zlínský Tomáš Kolárik v kategorii mužů. Dařilo se také našim závodníkům, mezi kterými si vítězství ve své kategorii D12 připsala Klára Sedláčková, na pomyslné stupně vítězů ve svých kategoriích dále vystoupali Julie Slámová, Eva Ferdusová, Jitka Slezáková, Václav Stacke a Martin Plášek. Tímto odstartovala série závodů Valašské jarní ligy, která bude probíhat dále v průběhu června.

Ani v době nouzového stavu a vyhlášené karantény během března, dubna a května orientační běžci nezaháleli. Starší členové absolvovali individuální běžecké tréninky podle předepsaného plánu. Každý týden byl navíc v těsném okolí Luhačovic připraven mapový trénink, kam se mohl každý ze zájemců přihlásit konkrétní dobu přes interní systém tak, aby tento „společný“ trénink absolvoval opravdu samostatně.

Pokud nedojde k dalším komplikacím, budou oficiální soutěže pro orientační běžce na oblastní i celostátní úrovni zahájeny počátkem září. Do té doby ještě máme spoustu času na přípravu. Z nejbližších akcí se asi 70 členů vypraví na oddílové soustředění, které tentokrát proběhne v polovině června v Jizerských horách se zázemím na chatě Slovanka.

MAPY TRATĚ ZÁVODU A FOTOGALERIE

           

Autor: Marek Cahel, trenér OB

Mohlo by vás zajímat