Reklama
Reklama

Články

Kroužek malých animátorů připravil video

snímek z animovaného videa kroužku DDM
snímek z animovaného videa kroužku DDM

21. 5. 2020

V letošním školním roce jsme v Domě dětí a mládeže Luhačovice otevřeli spoustu nových kroužků pro děti, žáky i dospělé. Mezi nimi je také kroužek „Malý animátor“.

Zde si žáci vyzkoušeli různé techniky animace, které poté díky mobilní aplikaci nafotili a sestříhávali krátké animované filmy. Pracovali jsme s různými technikami - malba, kresba, modelování, stavby z lega či plastových zvířátek...

Žáci zjistili, že vše není hned a že je zapotřebí k výrobě animace trpělivost, vytrvalost a týmová spolupráce.

Než se fungování kroužku kvůli nouzovému stavu muselo přerušit, začali jsme pracovat na „velkém“ společném animovaném filmu. Žáci společně vymysleli scénář, název a role pro každého z nich. Začali jsme na něm společné pracovat a vyrábět, ale poté nás pandemie všechny uzavřela doma. Jelikož jsme si slíbili velké promítání v kině na akci „Zámecká akademie“, která bohužel neproběhne, rozhodla jsem se film dotočit sama a udělat dětem radost a poslat ho na stránky Luhačovice.cz a promítnout alespoň prostřednictvím internetu..

Doufáme, že se tvorba kroužku Malý animátor bude líbit i Vám. Pokud ano, můžete se do něj přihlásit v příštím školním roce.

Autor: Barbora Kovaříková, DDM Luhačovice

Mohlo by vás zajímat