Reklama
Reklama
<< <  Září 2018  > >>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Reklama

Akce

Věra Špinarová a Adam Pavlík band - ZRUŠENO

Jedna z největších a nejoblíbenějších českých zpěvaček Věra Špinarová, právem označována jako česká Janis Joplin, vystoupí v Luhačovicích. Během koncertu uslyšíte nejznámější hity z celého průřezu zpěvaččiny kariéry. Nenechte si ujít tento skvělý koncert.

Délka: 120 minit s přestávkou.

Ve středu 23. listopadu zavítá poprocková ikona československé a dnes české populární hudby Věra Špinarová do Luhačovic, kde vystoupí za doprovodu bandu Adama Pavlíka.

Návštěvníci Luhačovického vystoupení se mohou těšit na temperamentní skladby Jawa 250, Meteor lásky, Měj mě rád, A já ti závidím, ústřední píseň z filmu Tenkrát na západě a další populární songy z více než čtyřicetileté pěvecké kariéry této zpěvačky.

Jednašedesátiletá zpěvačka prošla řadou kapel, začínala ve Flamingu, dále následoval Royal Beat, Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou, Speciál, Notabene dnes její doprovodnou skupinu tvoří Adam Pavlík Band. Ten vede její syn z prvního manželství s muzikantem Ivo Pavlíkem

Paní Špinarová vystoupíte se svojí kapelou u nás v Luhačovicích. Jak se k nám těšíte?

Do Luhačovic se už moc těšíme. Mám toto město moc ráda. Už ani nevím, kdy jsme u vás byli naposled.

Jaké písničky uslyší diváci, kteří na Vás do Luhačovic přijdou?

Uslyší to nejlepší z mé dosavadní kariéry ve skoro dvouhodinovém vystoupení. Zazní všechny podstatné hity a nebude chybět ani pár nových skladeb. Moje nejznámější skladby zazní nově po boku doprovodné kapely mého syna Adama Pavlíka.

Přes čtyři desítky let je váš život spojen s hudbou a písničkami. Kdy a kde Vaše kariéra začala?

Asi všechno začalo tím, když na setkání devítiletých škol před lety v dnešním Domě kultury města Ostravy byla vyhlášena soutěž zpěváků. A všichni mí spolužáci, říkali: Věro, běž, neboť věděli, že „břinkám” na kytaru. Tak jsem se přihlásila. Hrál tam tenkrát orchestr pod vedením doktora Sochora a zpívala Marie Rottrová. Všichni jsme zpívali úryvek z písničky Vánoce, Vánoce přicházejí. Soutěž jsem vyhrála a dostala vánoční kolekci. Přiběhla jsem domů a řekla jsem, že budu zpěvačka…To se mi naštěstí splnilo a jsme za to moc ráda!

Kde jste získala tak obrovský hlasový fond, který vám závidí mnohé operní pěvkyně?

Sama si kladu mnohdy tuto otázku, vždyť mám menší postavu a s altovým projevem a velkým hlasovým rozsahem jsem nikdy pořádně neuměla hospodařit…Správnou techniku mě ale naučili v ostravském rozhlase.

Jednoho dne se vrátíš, je název písně, bez níž bychom si nedovedli představit hudební dramaturgii rozhlasových stanic, televizních pořadů, diskoték… Vnímáte vůbec tu magickou sílu svého hlasu, když ji slyšíte?

To je velký dramaturgický počin Iva Pavlíka. Pamatuji si, že tuto Morriconeho melodii z filmu Tenkrát na Západě vybral právě on, ale byla bez textu. Spolupracoval se Zbyškem Malým, který napsal úžasně nadčasový text, vpravdě básnický, jenž evokuje radost, smutek a další poetické záležitosti. K úspěchu nahrávky samozřejmě pomohl Ostravský rozhlasový orchestr a hudební aranžmá Drahoslava Volejníčka. Je zajímavé, že tato písnička byla dlouho natočená, nikdo si ji nevšiml. Až v televizním pořadu Ring volný se mě režisér František Polák zeptal, jestli nemám nějakou pomalou písničku. A když to v televizi zaznělo, jako by se národ zbláznil, stala se píseň velkým hitem, z čehož mám pochopitelně radost.

Jaký máte vztah se synem Adamem, který teď vede Vaší doprovodnou kapelu?

S Adámkem máme krásný vztah. Stará se o všechny koncerty a dělá mi i managera. Díky tomu, že jsem v jeho dětství hodně jezdila a koncertovala, mu mám teď co vynahrazovat. Trávíme spolu teď většinu času. Navíc nám kapela šlape asi jako ještě nikdy předtím. Mám z toho radost. Přijďte se sami přesvědčit na můj koncert. Těšíme se na vás!

 

VĚRA ŠPINAROVÁ:

Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patří Věra Špinarová již mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České a Slovenské republice.

Koncerty probíhají v průběhu celého roku a jsou stále vyprodány. Má celou řadu krásných hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád. Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě.

Prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany. Věra Špinarová byla pozvána jako host na ostravský koncert.

Za svou kariéru vydala celkem 13 desek. Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Od listopadu je na pultech obchodů s muzikou k dispozici první DVD Věry Špinarové. Komplet Největší hity live obsahující koncertní DVD + CD mapuje průřez její dlouholetou, ale ne vždy doceněnou kariérou a přináší všechny známé hity Věry Špinarové v současném a rockovějším aranžmá, které jej jejímu srdci nejbližší. Její pověstný koncertní temperament byl poprvé zaznamenán na DVD a představuje Věru Špinarovou bez příkras, s ryzím naturelem a písničkami, které se stávají hity tou nejpřirozenější cestou, zlidověním. Nenechte si ujít koncert české Janis Joplin!

 

MěDK Elektra - sál Rondo

  • Ulice: Masarykova 950
  • Město: Luhačovice

MěDK Elektra

  • Ulice: Masarykova 950
  • Město: Luhačovice
  • PSČ: 76326
  • Země: Česko

Mohlo by vás zajímat