Reklama
Reklama

Články

V Luhačovicích je klid a žádná nákaza, přibývá roušek a respirátorů, pošta upravila otevírací dobu


23. 3. 2020

S radostí sděluji, že dle aktuálních údajů KHS k dnešnímu dni 23.3. do 10:00 hod. nebyl v ORP Luhačovice stále evidován žádný případ nákazy,“ informoval starosta Marian Ležák.

Ve všech obcích se šijí roušky a lidé se navzájem v rámci celého regionu podporují. Je vidět solidarita a zodpovědný přístup k vyhlášeným nařízením. Aby se naše území udrželo dále bez nákazy, rozšiřují se na potřebná místa ochranné pomůcky. „O víkendu začala distribuce 590 ks respirátorů pro lékaře, kteří ordinují v rámci ORP Luhačovice.“ doplnil starosta.

Pokračuje také výroba a rozdělování roušek šitých dobrovolníky v Luhačovicích. Přes MěDK Elektra jich už bylo rozdáno úctyhodné množství, jak přiblížila ředitelka Hana Slováková: „K dnešnímu dni jsme vydali 1546 roušek plus ještě dalších asi 250 ks rozdělilo vedení města přes radnici. Distribuci zajišťují roznosem také pošťačky a městská policie. Část z celkového počtu byla poskytnuta záchranářům a do lékáren“. Nově jsou k dispozici roušky i veřejnosti, a to průběžně před infocentrem. „Nabízíme je podle toho, kolik jich je nově vyrobeno. Dáváme je do krabice umístěné pod stříškou u vstupu do infocentra. Ale nabízíme je pouze po několika kusech. Prosíme, aby si je odtud lidé brali jen v nutném počtu, pokud jim roušky opravdu chybí,“ upozornila Slováková. Kdo ještě roušku nemá, může i zavolat na infocentrum a požádat o doručení. Infocentrum lze kontaktovatod pondělí do pátku 8:00 -15:00 na mobil: 608 326 255.

  

Vedení města zároveň upozorňuje občany na změny otevírací doby u pošty a obchodů s potravinami.

POŠTA

PONDĚLÍ – PÁTEK 08:00 – 15:00 (10:00-12:00 pouze pro klienty starší 65 let)

údaj uvedený 23.3. na oficiálních stránkách:

https://www.postaonline.cz/detail-pobocky/-/pobocky/detail/76326

 

ALBERT
PONDĚLÍ - PÁTEK 07:00 – 19:00

údaj uvedený 23.3. na oficiálních stránkách:

https://www.albert.cz/nase-prodejny/supermarket-luhacovice

 

PENNY

PONDĚLÍ - NEDĚLE  07:00 - 20:00

 

údaj uvedený 23.3. na oficiálních stránkách:
https://www.penny.cz/prodejny#/

 

Od středy 25. března platí nově změněná vymezená doba pro nákupy seniorů, a to od 8.00 do 10.00 hodin. Nově platí ale jen pro maloobchodní prodejny potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat