Reklama
Reklama

Články

FOTOGALERIE: Původní trafačka mohla jít k zemi, už slouží nová


12. 2. 2020

V těchto dnech probíhají další práce pod luhačovickou poštou. Má tam v místě někdejšího tržiště vzniknout nový multifunkční dům Arkáda společnosti Manag. V loňském roce kvůli tomu byla v lokalitě vybudována nová trafostanice, která leží jen pár metrů od té původní.

Nyní mohla být v rámci demoličních prací tedy budova dřívější trafačky odstraněna a v podstatě se čeká jen na zahájení prací na samotném objektu Arkáda. Multifunkční dům Arkáda měl podle původních plánů už stát. Realizace projektu se ale zbrzdila a návrh stavby se upravoval. Panovaly totiž obavy, že by stavba mohla ovlivnit luhačovické prameny, zejména blízký (i když běžně neužívaný) pramen Elektra. Na zakládání nové trafostanice piloty tak dohlíželi koncem roku 2018 také zástupci Českého inspektorátu lázní a zřídel. Vše proběhlo bez potíží, a tak v minulém roce mohla být nová trafostanice vybudována a stará letos v únoru zbourána.  S budováním nové trafačky souvisley také přeložky elektrického vedení nízkého a vysokého napětí. "Teď následuje úprava terénu a odstraňování starých konstrukcí základů někdejšího tržiště," informoval za společnost Manag Alois Mana. Jak dodal, investor připravuje zahájení stavby samotného multifunkčního domu v průběhu tohoto roku. "Předpoklad délky výstavby je 2 roky," uzavřel Mana. 

ÚPRAVY PROSTRANSTVÍ POD POŠTOU ZAČÁTKEM ÚNORA - SOUŽÁSTÍ JE BOURÁNÍ STARÉ  TRAFOSTANICE

      

VIZUALIZACE PLÁNOVANÉHO OBJEKTU ARKÁDA (zdroj: Manag)

  

 

Tématu budování multifunkčního domu pod luhačovickou poštou jsme se už dříve věnovali ve videoreportážích dostupných na těchto odkazech:

http://www.luhacovice.cz/28408n-video-pod-postou-bylo-zivo-multifunkcni-dum-se-snad-konecne-realizuje?preview=1

http://www.luhacovice.cz/27687n-video-trznici-nahradi-multifunkcni-dum?preview=1

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat