Reklama
Reklama

Články

Luhačovické školy kvůli stávce učitelů uzavřeny nebudou


5. 11. 2019

Stávka učitelů, která je avizována odbory na středu 6.11. se příliš nedotkne školských zařízení v Luhačovicích.

Vůbec se do školy nezapojí Střední odborná škola Luhačovice, jak sdělila její ředitelka Jana Šuráňová. "Do stávky se nezapojujeme, takže vše bude probíhat běžným způsobem," poznamenal ředitelka s tím, že výuku tak ovlivní jen účast žáků na divadelním představení. 

Ke stávce se připojí část učitelů ZŠ Luhačovice, jak prozradil ředitel školy Roman Lebloch. "Půjde o zhruba polovinu pedagogů, ale výuka tím nebude narušena. Více nás ovlivní v ten den plánovaná odstávka elektrické energie, kvůli které je vyučování zkráceno pro všechny jen do půl dvanácté. Kvůli odstávce budeme nuceni také vydávat ve školní jídelně obědy jen formou balíčků a ne běžným způsobem," doplnil Lebloch.

V mateřské škole Luhačovice podle ředitelky Jany Malaníkové ovlivní fungování právě pouze daný výpadek elektřiny. "Do stávky se u nás nikdo nezapojuje, takže fungovat budeme běžným způsobem. Jen musíme provoz přizpůsobit odstávce energie," sdělila Malaníková.

Do protestu se nezapojí ani Základní umělecká školy Luahčovice. Podle ředitelky ZUŠky ovšem zejména s ohledem na žáky a jejich rodiny. "Rodiče žáků platí vysoké školné, nechceme proto aby děti přišly o zaplacené hodiny, jinak bychom ale do stávky určitě šli, poznamenala ředitelka Monika Slováková.

 

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat