Reklama
Reklama

Články

Dušičkový víkend opět doprovodí pobožnost na luhačovickém hřbitově


29. 10. 2019

Blížící se víkend přinese Památku zesnulých, která spadá na 2. listopadu. S tzv. dušičkami je ovšem spojen jako obvykle celý víkend. Ani letos tak nebude na luhačovickém hřbitově chybět pobožnost, při které se lidé společně pomodlí za duše zemřelých. 

Ta se koná se v neděli 3. listopadu od 15 hodin. Předtím proběhne od 14:30 v obřadní síni motlitba sv. růžence. Lidé vzpomínající na své zesnulé blízké v tomto období samozřejmě také v Luhačovicích ale míří častětji na místní hřbitov již v období předdušičkovém, aby místa posledního odpočinku rodinných příslušníků včas k uctění jejich památky vyzdobili věnci, svícemi a květinami. Jako každoročně na hladký průběh dušiček v lázeňském městě proto již dohlížejí strážníci Městské policie Luhačovice. "Už teď v týdnu před dušičkami strážníci na hřbitov kvůli kontrole prravidelně častěji zajíždějí," poznamenal velitel MP Vlastimil Červenka. Největší návštěvnost se čeká o víkendu, kdy bude Městská policie lokalitu sledovat samozřejmě ještě více. "Počítáme se zvýšeným dohledem jak přímo v prostoru hřbitova, tak na přilehlém parkovišti," doplnil Červenka. Strážci zákona tak nejen dohlédnou na poklidný průběh "dušiček", ale mohou pomoci usnadnit také dopravní situaci na parkovišti spojenou při největším návalu návštěvníků u areálu hřbitova.

Dušičková pobožnost se nekoná jen na hřbitově v Luhačovicích, ale o víkendu pořádá obdobně luhačovická farnost pobožnosti i v některých přilehlých obcích. Časový harmonogram těchto akcí je k dispozici na: 

http://www.luhacovicefarnost.cz/detailAktuality/261

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat