Zápasy fotbalistů áčka i béčka rozhodly penalty

Víkendové zápasy fotbalistů FK Luhačovice se u A-týmu i béčka shodně rozhodly až po penaltovém rozstřelu. I když byl výsledek zápasů počtem padlých gólů podobný, průběh se výrazně lišil, stejně jako to, jak konečný  výsledek vyzněl pro Luhačovice.

Nejprve zajíždělo v sobotu 19. října béčko na Mladcovou. Zápas nakonec po 90 minutách musely rozhodnout za nerozhodného stavu 2:2 penalty. Na ty byl bohatý ale i průběh utkání v běžné hrací době, protože oba góly, které odbržely Luhačovice do své sítě, jim nadělil za Mladcovou Jan Chludil z pokutového kopu. Jednou penaltu kopali v běžné hrací době i Luhačojané. Za ty skóroval opět během dvou poločasů jediný hráč, a to Petr Zapletal. V 34. minutě hned po první obdrženém gólu srovnal ze hry na 1:1.  Ještě před půlí ovšem padla druhá penalta domácích. Na tu se podařilo Luhačovjanům naštěstí odpovědět, ovšem až v druhé půli, když opět Zapletal a také z penalty vyrovnal v 76. minutě. V penaltovém rozstřelu po remízovém stavu se pak dařilo sice lépe domácím, ale i tak si luhačovičtí konečný výsledek spíše pochvalovali. „Kvalitní soupeř neproměnil spoustu vyložených šancí, v naší bráně se výborným výkonem blýskl Michal Piják, který obdržel oba góly z penalt. Za bojovný a týmový výkon si odvážíme 1 bod,“ zhodnotil tým na facebooku. S 15 body se záloha Luhačovic drží aktuálně na 8 příčce tabulky 1. B třídy, skupiny B.

Neděle 20. října patřila dalšímu venkovnímu utkání, ve kterém se A-tým Luhačovic představil v rámci Krajského přeboru na hřišti Nedašova.

Po slibné první půli, kdy se do sítě domácích trefili ve 20. minutě Štěpán Červenka a ve 44. minutě Ondřej Červenka, se ale v druhém poločase stav zápasu podařilo domácím srovnat. Dvakrát skóroval domácí Šuráň, v 59. minutě z nařízené penalty a v 64 minutě pak vsítil gól ze hry.  I v případě tohoto utkání se po základní hrací době stav utkání zastavil na skóra 2:2 a bylo jasné, že body se budou dělit. Tentokrát se ovšem dařilo více Luhačovicím. I přesto, že dva body šly nakonec týmu lázeňského města, luhačovický trenér Jelínek nemohl být s výsledkem až tak spokojen.  “Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme byli lepším týmem. Druhý poločas jsme nezvládli. Přizpůsobili jsme se domácím a takticky jsme nepracovali dobře. V penaltovém rozstřelu musíme poděkovat Švecákovi, jsou to jeho dva body,“ zhodnotil trenér, který nezapomněl pochválit  přínos luhačovického golmana.

Se 20 body se FK Luhačovice A v Krajském přeboru aktuálně pohybují na 5. místě. Jen o bod více mají čtvrté Morkovice, 24 bodů zatím vybojovaly shodně zatím třetí Holešov a druhý Baťov. Soutěž vedou s velkým náskokem  Kvasice, které mají bodů 32.

O dalším víkendu mohou přijít fanoušci luhačovického fotbalu fandit na domácí zápasy, které se uskuteční v sobotu 26. řína.
Od 10:15 se koná utkání Krajského přeboru Luhačovice – Baťov.
Od 13:30 se uskuteční zápas Luhačovice B – Malenovice.