Golfový oddíl při TJ Slovan Luhačovice hodnotí první sezónu po svém založení

Nově vzniklému oddílu golfistů se již blíží konec sezóny, tak nadešel čas na zhodnocení výsledků v letošním roce. Oddíl, který vznikl ze strany nadšených hráčů golfu, se snaží ve své činnosti podporovat zejména mladé naděje, z nichž některé již atakují přední příčky celostátních žebříčků.

Mezi největší naděje oddílu patří 10letý Štěpán Plášek a 14letí Matyáš Rumpík a Agáta Křenková. Dojíždějí za golfem do Tréninkového centra mládeže ve Slavkově u Brna nebo do Ropic, kde trénují až 3x týdně pod vedením profi trenérů. Děti se pravidelně účastní turnajů pořádaných Českou golfovou federací, ať se již jedná o Moravské túry mládeže, Národní golfové túry nebo Mistrovství České republiky. Právě v něm se Křenková vloni umístila v Liberci na 5. místě v kategorii starších žaček, Rumpík na 6. místě ve starších žácích a Plášek na 10. místě v mladších žácích. Díky dobrým výkonům jsou Matyáš a Agáta členy širšího reprezentačního výběru, Štěpán by jím dozajista také byl, ale jeho příliš nízký věk je tentokrát bohužel handicapem.
V celostátních žebříčcích se Plášek v kategorii mladších žáků do 12 let v letošním roce umístil na 12. místě v republice, přičemž ve srovnání 10letých golfistů figuruje na druhém místě. Rumpík obsadil v kategorii starších žáků 10. příčku. Na 9. místě v republice uzavřela letošní rok Křenková. U všech je to posun oproti předchozímu roku.
Golfový oddíl ale nejsou jenom děti, máme i dospělé hráče, kteří často vyjíždějí za hrou mimo hranice našeho regionu, neboť v okolí našeho lázeňského města bohužel nemáme žádné standardní 18 jamkové hřiště, kde bychom poměřili své síly na zelených greenech. 2x ročně se taktéž vydáváme na poznávací túry za krásami českých a slovenských hřišť.
Letos proběhl na hřišti v Ostrožské Nové Vsi 1. ročník oddílového přeboru. V náročném počasí vyhrál v kategorii dospělých Pavel Křenek, na děleném druhém místě se pak umístili Honza Křenek a Marian Koutný. V juniorské kategorii zvítězil Štěpán Plášek, druhé místo obsadil František Poč a na třetím místě skončil Adam Křenek. Turnaje se bohužel nemohli zúčastnit Matyáš Rumpík a Agáta Křenková.