Z MČR přivezli luhačovičtí orienťáci dvě medaile z nejprestižnějších kategorií

Dvakrát na stupních vítězů v nejprestižnějších kategoriích! Oddílu orientačího běhu TJ Slovan Luhačovice se podařil skvělý výsledek na MČR štafet a MČR Klubů, které se konaly o víkendu .5. a 6. října v Tisu u Blatna.V sobotním závodě

Dvakrát na stupních vítězů v nejprestižnějších kategoriích! Oddílu orientačího běhu TJ Slovan Luhačovice se podařil skvělý výsledek na MČR štafet a MČR klubů, které se konaly o víkendu 5. a 6. října v Tisu u Blatna. V sobotním závodě štafet se v nejprestižnější ženské kategorii D21 podařilo získat bronzové medaile štafetě ve složení Magdalena Hájková, Martina Jirčáková, Vendula Horčičková. Luhačovické trio doběhlo v celkovém čase 114 minut 38 sekund s odstupem 3:21 na vítěze. Na první příčce se umístil jeden z očekávaných největších favoritů – tým OK 99 Hradec Králové, druhá doběhla štafeta OK Kamenice. Nutno dodat, že nejlepší výkon z luhačovické štafety odvedla V. Horčičková, která patří dlouhodobě k národní reprezentaci a zaběhla na svém úseku vůbec nejlepší ženský čas 34:08. Horčičková, která koncem září získala i individuální bronz z MČR na klasické trati, přispěla také k dalšímu luhačovickému úspěchu. Svým výkonem v neděli 6. října totiž také významně podpořila skvělý luhačovický úspěch na MČR klubů, kde soutěžila smíšená družstva. Sedmičlenný tým Luhačovic ve složení Štěpán Mudrák, Magdalena Hájková, Jonáš Hubáček, Martina Jirčáková, Matěj Klusáček, Vendula Horčičková, Vojtěch Sýkora nedal soupeřům rozhodně nic zadarmo a odpočátku se držel na medailových příčkách. I v tomto případě v ale v závodě nakonec zvítězil tým Hradce Králové a jako ve ve štafetách žen, se podařilo Luhačovicím doběhnout do cíle na třetím místě. Mezi tým Hradce a Luhačovic se tentokrát dokázal vklínit celek SK Žabovřesky Brno. Po šestém úseku, držela dokonce za Luhačovice Horčičková druhé místo, ovšem Sýkoru na poslední části trati dostihl a až v závěrečném spurtu překonal finišman Žabovřesk Minář. I když chvílemi šlo pomýšlet i na stříbro pro Luhačovice, jedná se i v případě bronzové medaile o mimořádně vynikající výkon. Nadšení z výsledku luhačovických reprezentantů tak neskrýval šéf luhačovického Oddílu Orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice Libor Slezák. „Všech sedm členů družstva dospělých předvedlo naprosto skvělý výkon bez jediné vážnější chybky. Od prvního úseku jsme se pohybovali na medailovém místě a konečné třetí místo je naprosto vynikající. Vždyť před námi doběhla jen družstva OK99 Hradec Králové a brněnské Žabovřesky, tedy velmi silné a velké kluby orientačního běhu nabité reprezentanty ČR. Tímto umístěním jsme zopakovali naše dosavadní maximum, tedy rovněž 3. místo družstev dospělých z roku 2016 ,“ zhodnotil spokojeně Slezák. Těšit ho ale mohly i další výsledky na mistrovství v Tisu u Blatna, které ještě nebyly zmíněny.  „Na stupních vítězů pak dospělé vystřídali veteráni, kde na prvním místě doběhlo družstvo DH265 ( pětičlenné, 2 ženy a tři muži, kdy 265 je minimální součet věků celého týmu ), které jasně zvítězilo a zopakovalo tím loňské prvenství v této věkové kategorii,“ poznamenal Slezák. Veteránským reprezentantům Luhačovic se přitom dařilo i v sobotu v štafetách. Tam tříčlenná luhačovická štafeta v kategorii D165 obsadila 2. místo, třetí příčka pak patřila luhačovické mužské štafetě běžící v kategorii H165.

Dokument z MČR štafet a klubů v OB se bude vysílat ve čtvrtek 10. 10. ve 14:40 na ČT sport.