Reklama
Reklama

Články

V úvodních kolech Interligy se luhačovičtí kuželkáři střetli s týmy ze Slovenska

ilustrační foto -archiv
ilustrační foto -archiv

24. 9. 2019

V září se opět rozběhla kuželkářská Interliga. V prvních kolech se Luhačovice utkaly se slovenskými týmy. 

Na úvod se 7. 9. se střetl tým lázeňského města s celkem  ŠKK Trstená Starek, tedy týmem, který v minulém ročníku soutěže obsadil druhé místo. Kvalitu hráči Trstené potvrdili i tentokrát a nadělili domácím kanára. Výsledek utkání: 0 : 8 (3403 : 3704).

Lépe si vedli luhačovičtí v dalším domácím zápase, ve kterém hostili jednoho z papírově slabších slovenských soupeřů, a to KK Inter Bratislava. Domácí sokoli tentokrát v zápase dominovali a díky výhře 6 : 2  (3551 : 3410) tak získali první body do tabulky tohoto ročníku Interligy. 

V prvním venkovním zápase 21. září pak čekal na tým Luhačovic nejsilnější ze slovenských celků a úřadující interligový mistr z Podbrezové, který byl jasným favoritem.  

"Zápas na kuželně mistra v Podbrezové se podle předpokladů odvíjel v režii domácího družstva. Jediný bod získal Gorecký, který porazil Čaliče. Vyrovnané souboje svedli Mrlík s Pašiakem a Markus s Nemčekem, domácí hráči ale prokázali větší hráčské zkušenosti a pevnější nervy, rozhodující dráhy dokázali vyhrát a tím získat i body pro své družstvo," komentoval průběh zápasu trenér luhačovických kuželkářů Vlastimil Červenka.  Výsledek zápasu ŠK Železiarne Podbrezová – TJ Sokol Luhačovice  7:1   (3782 : 3524)

Luhačovice drží vzhledem k prohrám se silnými soupeři po třetím kole mají jen 2 body a vzhledem ke skóre zápasů jsou na předposledním 11. místě tabulky. Ovšem nutno dodat že 2 body mají zatím všechny týmy od 5. po 11. místo. Po čtyřech bodech mají Jihlava, Rokycany a Česká Třebová (čtvrté až druhé místo). Vede samozřejmě fenomenální Podbrezová, která je bez porážky. Naopak na posledním místě tabulky je zcela bez bodu jiný slovenský tým - KK Tatran Sučany. 

Další zápas čeká luhačovické kuželkáře opět doma. V sobotu 28. září od 14:00 hostí na kuželně Sportovního centra Radostova tým  TJ Sokol Husovice. Fanoušci luhačovických kuželkářů tak svému týmu mohou přijít fandit a pomoci tak k získání dalších interligových bodů. 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat