Reklama
Reklama

Články

Utkání s Boršicemi rozhodl penaltový rozstřel

utkání s Boršicemi (foto: facebook FK Luhačovice)
utkání s Boršicemi (foto: facebook FK Luhačovice)

9. 9. 2019

Domácí utkání Krajského přeboru čekalo na fotbalisty áčka FK Luhačovice v sobotu 7. září. Na spodním hřišti SC Radostova s přírodním trávníkem přivítal tým lázeňského města soupeře z Boršic. Domácí sice střelili v 31. minutě vedoucí branku, když skóroval Rostislav Slobodian. Za hosty ovšem v zápětí ve 33. minutě vyrovnal z pokutového kopu Jakub Janík. Gól v dalším průběhu běžné hrací doby ovšem ve zbytku první půle ani ve druhém poločase nepadl. Řeč tak přišla opět na penalty, ve kterých byli úspěšnější hosté se třemi trefami, kdežto ze čtveřice domácích kanonýrů vsítil pouze Kořenek. 

I přes výsledek, který ve finále vyzněl lépe pro hosty, byl s utkáním poměrně spokojený domácí trenér Jan Jelínek.

“Byl to dobrý zápas. Opravdu mě to bavilo, soupeř chtěl hrát. Oba týmy bojovaly. I když jsme byli jako domácí tým aktivnější, nepodařilo se nám proměnit rozhodující šance. V penaltách jsme propadli,”
komentoval trenér. 
Po pěti odehraných utkáních se Luhačovice s 10 body drží na 4. místě tabulky. Vedou Kvasice se 14 body, o dva body méně mají shodně Baťov a Holešov. 
 
Podobně jako A tým si počínalo v odpoledním utkání také luhačovické béčko. V zápase s Jaroslavicemi v rámci 1. B třídy skupiny B. Fotbalisté lázeňského města šli rovněž do vedení, když v 6. minutě skóroval Radim Pešek. Také v tomto utkání ovšem o pár chvil později bylo srovnáno, když se v 10. minutě do domácí sítě trefil Zikmund. Utkání bylo ovšem v tomto případě rozhodnuto už v běžné hrací době, kdy luhačovické publikum svou trefou v 55. minutě nepotěšil jaroslavický Paníček.  Luhačovice B drží po prohře s Jaroslavicemi v soutěži 6. místo s 8 body, první Březnice vede s body 15.
 
 
 
 
 
 
Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat