Reklama
Reklama

Články

V tomto týdnu čeká Luhačovice řada zajímavých akcí

historická módní přehlídka nebude chybět na Kloboukovém dni
historická módní přehlídka nebude chybět na Kloboukovém dni

3. 9. 2019

Na celou řadu zajímavých akcí mohou lidé v Luhačovicích zamířit v prvním zářiovém týdnu. Výběr je opravdu bohatý, dovolujeme si proto upozornit alespoň na některé z nich. 

Jednak se ve dnech 4. - 7. září koná 7. ročník festivalu Dny slovenské kultury. V bohatém programu festivalu si publikum může mimo jiné vychutnat dvakrát vystoupení slovenského folklorního souboru (představí se Malý Vtáčník z Prievidze a Máj z Piešťan). Sehráno bude rovněž divadelní představení Mandarinková izba, ve kterém se kromě jiných představí také Maroš Kramár. Konat se budou i další hudební vystoupení - jednak skvělého slovenského multiinstrumentalisty Michala Smetanky, ale také vynikající slovenské formace Funny Fellows s hosty Csongorem Kassaiem a Janikou Kolářovou. Na akci nebude chybět v úvodní den slavnostní odhalení lavičky Dr. Františka Veselého, který kromě toho, že měl zásadní podíl na budování místních lázní, byl také velkým propagátorem slovanské vzájemnosti. Program lze najít na: https://www.lazneluhacovice.cz/25009-dny-slovenske-kultury

 Ve čtvrtek 5. září se uskuteční v luhačovickém kostele oslavy 15. výročí založení Charity Luhačovice. Od 17 hodin mše celebrovaná arcibiskupem Janem Graubnerem. Po ní bude následovat ocenění dlouholetých spolupracovníků a dobrovolníků. V souvislosti s výročím se také uskuteční v pátek Burza neziskových organizací a sociálních služeb v Městské knihovně Luhačovice.

 V neděli 8. září se pak na Lázeňském náměstí koná další ročník velmi populárního Kloboukového dne. Akce s historickou módní přehlídkou v podání členů a příznivců Luhačovického okrašlovacího spolku Calma začíná v 15 hodin. (videa z ročníků 2017 a 2018 jsou k dispozici na odkazech: http://www.luhacovice.cz/27964n-video-kloboukovy-den-2017?preview=1 a http://www.luhacovice.cz/28318n-video-kloboukovy-den?preview=1 )

   

 

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat