Reklama
Reklama

Články

Do Luhačovic zamíří opět stovky motorek JAWA i dalších značek


29. 8. 2019

V Luhačovicích se v sobotu 31. srpna uskuteční opět setkání milovníků motocyklů značky JAWA. 

Každé dva roky se v lázeňském městě takto setkávají stovky majitelů krásných strojů této i dalších značek, samozřejmě jde zejména o historické stroje. K vidění je tedy spousta krásných motorek, ale někdy i aut JAWA Minor či populárních Velorexů. Akci organizuje luhačovický JAWA Klub. "Počítáme opět s nejméně 350 motorkami všech českých značek, ale i zahraničních. Minule tu byla kromě značek JAWA, ČZ a dalších třeba i třísedadlová motorka Bömerland, motorky Laurin a Klement nebo Slavia. Zkrátka snad všechny typy, které byly u nás vyrobeny. Nechyběly ani auta JAWA. Věřím, že tito účastníci se ukáží i letos. Akce si za roky, co ji pořádáme už udělala jméno, takže zájem je každoročně velký," sdělil za organizátory šéf klubu Miroslav Nakládal, který je sám majitelem krásné sbírky motorek JAWA. "Samozřejmě doufám, že nám vyjde dobré počasí, ale zatím to vypadá slibně," podotkl ještě Nakládal. 
Akce se tradičně těší nejen zájmu účastníků, ale také veřejnosti. Stovky lidí si rády chodí na promenádu k Jurkovičovu domu nablýskané krásné stroje prohlédnout. Pravidelné setkání "Jawistů" v Luhačovicích má původ ve 30. letech dvacátého století. Právě na sraz příznivců motocyklů této značky v roce 1933 pak Jawa klub Luhačovice navázal uspořádáním obdobné akce po 70 letech. Od roku 2003 se tak co dva roky "Sjezd Jawistů" koná. Luhačovické setkání končí i letos tradiční společnou vyjížďkou účastníků po okolí lázeňského města.
 
Že je opravdu na co se dívat, se lze přesvědčit třeba v našem videu z ročníku 2015 -  http://www.luhacovice.cz/27266n-video-lide-obdivovali-krasu-motocyklu-jawa?preview=1 nebo si lze prohlédnout článek a fotogakerii z roku 2017 -  http://www.luhacovice.cz/27930n-mezi-stovkami-motorek-byly-k-videni-i-automobily-jawa?preview=1 .

 

PLAKÁT LETOŠNÍ AKCE

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat