Reklama
Reklama

Články

Žákům luhačovické základky nově poslouží automat s psacími potřebami a dalšími pomůckami

automat nabízí psací pomůcky a jiné školní potřeby
automat nabízí psací pomůcky a jiné školní potřeby

29. 8. 2019

Zapomenuté kružítko, vypsaná propiska, ztracený úhloměr? Žádný problém! Alespoň ne pro žáky Základní školy Luhačovice. V novém školním roce si totiž snadno dokoupí některou z uvedených pomůcek nebo třeba i sešit, zvýrazňovače či další věci přímo ve škole ještě před hodinou, a to v automatu, který zde byl před začátkem nového školního roku nově nainstalován.

Umístěn byl vedle automatu na nápoje a sušenky v chodbě u respiria hlavní budovy školy. „Je to ideální místo, kde je velký průchod žáků. Vím, že na některých školách tyto automaty už instalovali a osvědčilo se to. Proto když jsme byli osloveni firmou, která takové automaty provozuje, rádi jsme tuto možnost využili," sdělil ředitel školy Roman Lebloch. S novou službou pro žáky tak škola neměla ani žádné náklady.
Kromě automatu na psací potřeby se toho letos v budově  této vzdělávací instituce přes prázdniny příliš nedělo, na rozdíl od minulých prázdnin, kdy se měnila v hlavní budově školy okna a rekonstruovalo se respirium. Letos v červenci a srpnu tak v luhačovické základce příliš rušno nebylo. „Jen se vymalovaly některé třídy a spíše se plánovalo a školu tak přes léto navštěvovali projektanti. Plánují se totiž změny v souvislosti se stěhováním DDM Luhačovice do menší budovy školy, které se ale uskuteční až před začátkem školního roku 2020/2021. Takže školu čekají pracovně náročné spíše příští letní prázdniny," doplnil Lebloch. Některé třídy používané dosud v hlavní budově pouze jako odborné učebny, budou muset být pak přizpůsobeny, aby mohly sloužit jako kmenové třídy. V menší budově, kam se napřesrok přestěhuje DDM ovšem zůstane po této změně školní družina, ale ne už menší školní kuchyně s jídelnou. „Připravuje se proto i úprava kuchyně v hlavním areálu školy, aby potom zvládla zajistit stravování pro více žáků," dodal ředitel školy. Nejenže toto léto tedy byl o prázdninách na luhačovické základce poměrně klid z hlediska různých úprav a oprav. Tentokrát navíc ulehčili učitelskému sboru přípravu na nový školní rok i sami žáci. „Nikdo z nich totiž nedělal opravné zkoušky. Téměř všichni, kterým hrozila pětka na vysvědčení, se ke konci minulého školního roku začali více snažit a povedlo se jim tak nedostatečnou odvrátit. Až na jednoho žáka, který ovšem propadl hned ze tří předmětů, což už opravnou zkoušku neumožňuje. Čeká ho proto opakování ročníku," uzavřel Lebloch.

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat