Reklama
Reklama

Články

Petice proti omezí dostupnosti finančního úřadu občanům


21. 8. 2019

Ministerstvo financí České republiky a Finanční zpráva České republiky chce k prvnímu lednu 2020 výrazně zasáhnout do fungování finančních úřadů. Změny, které omezí dostupnost těchto úřadů, se týkají také Luhačovic, svým podpisem na petičním archu, můžete pomoci toto rozhodnutí zvrátit.

Již několik měsíců probíhají jednání o ponechání územního pracoviště FÚ Luhačovic, Valašské Klobouky a dalších měst v současném režimu.  S pomocí Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR) je realizována petiční akce na podporu zachování stávající a fungující agendy.

Pokud od 1. 1. 2020 dojde k reformě, tak se místo plnohodnotného místa pro vyřizování záležitostí stane jen podatelna v režimu 2 pracovníci na 2 dny v týdnu.  Zkušenost z jiných měst je, že lidé musí jezdit rovnou na plnohodnotné pracoviště, protože na podatelně nic nevyřídí a stejně by je cesta na FÚ do Zlína neminula. FÚ v Luhačovicích je kontaktním místem pro 15 obcí, což znamená mimo jiné ročně téměř 7000 poplatníků daně z nemovitých věcí a bezmála 4000 přiznání daně z příjmu fyzických osob.  

Iluzí je myslet si, že v dnešní době není omezení těchto služeb tolik závažné, protože existuje například možnost podávat přiznání elektronicky. Pouhých zhruba 15% lidí využívá v současnosti na luhačovickém Finančním úřadě této varianty. Je proto je jasné, že vzít občanům možnost dostatečně projednat tyto věci osobně, bude pro ně velmi nepříjemnou komplikací.

Pokud máte stejný názor, že v rámci ORP Luhačovice je pracoviště finančního úřadu důležité, podepište petici na vytištěné papírové podobě v MTIC Luha info, Masarykova 950, Luhačovice.

Je možné podepsat elektronickou petici, viz. odkaz níže.  

https://www.petice.com/petice_proti_zamru_ministerstva_financi_r_zruit_34_vybranych_pracovi_finannich_uad

Petiční podepsané archy musí být podepsány nejpozději do 26. srpna 2019.

Autor: Hana Slováková

Mohlo by vás zajímat