Fotbalové áčko získalo 2. místo v Krajském přeboru, béčko ve své soutěži bronz

Domácími zápasy uzavřeli 15. června své soutěže fotbalisté áčka i béčka FK Luhačovice.

Áčko v posledním utkání porazilo 2:1 Morkovice, i když až po nerozhodném stavu základní hrací doby na penalty. Rozstřel pomocí pokutových kopů vyhráli domácí 5:4. A-tým si díky dobrému výsledku závěrečného utkání  zajistil skvělé 2. místo v Krajském přeboru. S druhou pozicí byla spojena i možnost postoupit do divizní soutěže, ale i když klub původně v případě úspěchu tuto možnost zvažoval, rozhodnutí nakonec znělo zůstat v KP.  „Přihlédli jsme k tomu, že abychom mohli úspěšně hrát divizi, potřeboval by značně doplnit kádr. Tak o čtyři kvalitní hráče,“ vysvětlil předseda FK Luhačovice Červenka. Roli hrálo i to, že trenér áčka Jan Jelínek je hodně vytížený. „Mimo FK Luhačovice trénuje i ve zlínském fotbalovém klubu, takže v případě našeho postupu do divize už by to pro něj bylo asi těžké skloubit,“ doplnil šéf klubu Červenka.

Ve stejný den, jako poslední utkání A-týmu FK Luhačovice se konalo i domácí střetnutí béčka Luhačovic s béčkem Morkovic. V tomto zápase nedali domácí hostům šanci. Oba poločasy přinesly shodně dvě trefy domácích do sítě Morkovic. V první i druhé půli se přitom shodně jako střelci prosadili David Červenka a Jakub Suchý. Díky výhře 4:0 obsadilo luhačovické béčko konečnou třetí pozici v tabulce 1. B třídy skupiny C, a to za vítěznými Šumicemi a druhým Zlechovem. I s tímto výsledkem mohl být šéf klubu velmi spokojený. „Do této soutěže jsme s béčkem teprve vloni postoupili a už v první sezóně se nám podařilo získat třetí míso, a to jen o dva body za stříbrným Zlechovem. To je myslím skvělý  výsledek,“ zhodnotil šéf FK Luhačovice Červenka.