Fotbalový dorost porazil Velké Karlovice a s předstihem vyhrál Krajskou soutěž

Předání zlatých medailí a poháru pro celkového vítěze soutěže mohlo následovat po fotbalovém utkání dorostu FK Luhačovice, které tým lázeňského města sehrál na domácím hřišti v sobotu 8. června.

Díky vítězství 6:0 nad Velkými Karlovicemi si totiž domácí zajistili s předstihem jistotu prvenství Krajské soutěže dorostu, skupině A. Výsledek utkání jen podtrhnul jednoznačnou sílu týmu luhačovických fotbalových nadějí a uzavřel jejich fenomenální krasojízdu letoš ročníkem soutěže. Do karlovické sítě se strefili luhačovicčtí dorostenci třikrát v první půli (to dali branky Martin Žebráček v 7. minutě, Mihchal Hyžík ve 29. min.  a Viktor Zábojník ve 30. minutě) a po změně stran přidali další tři branky. To když druhé trefy Zábojníka a Žebráčka doplnil jednou vstřelenou brankou Maxim Bitto. Ještě před posledním venkovním zápasem proti Kelči tak tým mohl slavit. Velkou radost měl samozřejmě také předseda Fotbalového klubu Luhačovice Zdeněk Červenka mladší.  „Kluci hráli celou sezónu opravdu dobrý fotbal a vítězství si plně zasloužili. V minulém roce sestoupili do této soutěže z dorosteneckého Krajského přeboru, kam se teď oprávněně vrátí. Tehdy to bylo hlavně kvůli tomu, že jsme měli některé hráče na hostování ve Zlíně. Když se ale vrátili, celému týmu se podařilo opět dosáhnoutt na skvělou úrovň. Celek je velmi kvalitní plný šikovných hráčů. Navíc jde o opravdu silné ročníky, které na to mají. Do Krajského přeboru se tak vracíme určitě oprávněně. To jsme dokázali nejen při zápasech Krajské soutěžeže, ale i v zimní přípravě během několika utkání proti soupeřům z KP dorostu, které náši dorosteneneký tým pořážel,“ poznamenal Červenka.

A jak hodnotí letošní výkon dorosteneckého týmu jeho člen Dominik Mejzlík, který měl na svém dresu v zápase s Karlovicemi i kapitánskou pásku?

„Celá sezóna byla výborná, měli jsme jen tři prohry. Zápas proti Karlovicím jsme hráli v klidu a bez nervů jsme si pojistili vítězství a postup výsledkem 6:0,“ míní Mejzlík. Za úspěšným postupem zpět do KP vidí dobrou práci týmu. „Hráči poctivě chodili na tréninky a samozřejmě musím vyzvednout i skvělou práci trenérů,“ uzavřel Mejzlík.

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU (N. Synek) A Z PŘEDÁNÍ MEDAILÍ A POHÁRU (Johny Zahnaš Photography/ FB FK Luhačovice)

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’59066′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(\’1567\‘); $wc[\’id\‘]=(($GLOBALS[\’interpret\‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(\’59066\‘); $wc[\’unique_id\‘]=(($GLOBALS[\’interpret\‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[\’function_id\‘]=\’po-modules-photogallery\‘;‘,’a:0:{}‘); ?>