Fotbalisté Luhačovic smetli Skaštice a vedou Krajský přebor

Fotbalisté Luhačovic v sobotním střetnutí prvních dvou týmů Krajského přeboru nedali šanci svému soupeři ze Skaštic a tým lázeňského města se tak usadil na první příčce tabulky.

Skóre zápasu se ve prospěch domácích Luhačovic se přitom měnilo už po sedmi minutách hry, když po centru z pravé strany skóroval Polách. Hosté se možná cítili brzkým gólem zaskočeni a na míč se tak v dalším dění dařilo držet více domácímu týmu. Postupně zahrozili ale několikrát i hosté, zejména jejich kanonýr Konečník. Ovšem k vstřelení gólu nedošlo. Naopak další gól do sítě hostů přidal před poločasem Kořenek. Druhá půle žádný zvrat nepřinesla. I když se snažili i nadále skaštičtí o změnu skóre ve svůj prospěch, vzhledem k nepřesnostem ve hře a méně aktivní hře než předváděli Luhačovice, se jejich snaha nezúročila. Naopak třetí gól do sítě Skaštic přidal v 66. minutě domácí kapitán Ondřej Červenka. Výsledek zápasu pak upravil  na 4:0 pět minut před koncem  hlavičkou ještě střídající Martin Pavlíček, a tak završil jasné vítězství domácích.

Tým FK Luhačovice tak mohl na svém facebooku s radostí oznámit: „Boj o první příčku jsme zvládli na podtrženou jedničku. Skašticím jsme vrátili vysokou porážku z podzimu.“

Zdaleka tak jako áčku se ale nedařilo luhačovickému B týmu. V domácím utkání totiž podlehl Šumicím 2:3.

Do zápasu přitom vstoupili opět lépe domácí, když v 21. minutě skóroval David Červenka. Na svou stranu ovšem vývoj zápasu dvěma góly v podání Václava Ondřeje a Ivana Pilky ve 32. a 35. minutě strhli hosté. Ve druhém poločase se podařilo vyrovnat Zdeňkovi Červenkovi v 72. minutě, ovšem branka vstřelená do domácí sítě v 80. minutě Žampachem uzavřela utkání na konečných 2:3 a znamenala tedy prohru luhačovického týmu.  I když ten se také pohybuje na čelních místech tabulky své soutěže (1. B třída skupina C), na medailové příčky začíná strácet. Soutěž vedou právě Šumice (47bodů), před Zlechovem (44) a Nedakonicemi (43). Luhačovice B jsou aktuálně páté a mají stějně bodů (40) jako čtvrté Staré Město.