Reklama
Reklama

Reklama

Články

Luhačovická kolonáda bude ukrývat časovou schránku pro budoucí generace


15. 5. 2019

Rozkvět luhačovických lázní má budoucím generacím připomenout časová schránka, která byla 15. května 2019 uložena do základů právě rekonstruované kolonády a haly Vincentka.

„Sedmikilová nerezová časová kapsle obsahuje můj osobní dopis s poselstvím, láhev Vincentky, originální lázeňský pohárek Labuť, ročenku města Luhačovice, Lázeňské listy, jídelní lístek z Francouzské restaurace hotelu Alexandria, ale i nedávno pořízené fotografie vedení naší společnosti. Nezapomněli jsme ani na několik mincí a lahvičku se slivovicí,“ popisuje Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice.

„Místo, kde bude schránka čekat na své objevení, jsme nezvolili náhodně. Rozhodli jsme se ji umístit symbolicky uprostřed kolonády přímo u bývalého pramene Amandky, kde již na podzim po dokončení rekonstrukce vznikne druhé veřejné pítko Vincentky,“ dodává E. Bláha. 

Lázeňská kolonáda s halou Vincentka patří mezi kulturní památky České republiky a je součástí areálu navrženého na Seznam světového dědictví UNESCO. Revitalizace si vyžádá více než sto milionů korun.

 

Autor: Lázně Luhačovice