Koloběžkáři závodili u Luhačovické přehrady

První ročník závodu Tour de Spa se konal v sobotu 4. května v okolí Luhačovické přehrady. Celkově se aktivně zapojila bezmála stovka účastníků. Do hlavního závodu odstartovalo 61 koloběžkářů a koloběžkářek, součástí akce byl ale i běžecký závod a dvojkombinace (běh/koloběh), nechyběly ani kratší tratě určené dětem na koloběžkách a odrážedlech. Závodilo se na asfaltovém povrchu silnice jdoucí po březích kolem celé přehrady. Hlavní dospělácké závod v koloběhu (a stejně i v běhu) měl délku tratě 10 km, účastníci tedy přehradu obkroužili třikrát.

Hlavní závod koloběžek konaný v rámci Českého poháru vyhrál v kategorii mužů Roman Matyáš z týmu Trista60 v čase 20:28,76. Mezi ženami pak zvítězila Kristina Fryzová v barvách týmu Bokolobka tým Ostrava (čas 20:32,75).

„Děkujeme závodníkům za účast a sponzorům za štědrou podporu. Je skvělé, že i ostatní návštěvníci přehrady měli pro závody pochopení. Počasí vyšlo ideálně, ani horko, ani zima, bez deště. Na 1. ročník byla solidní účast,“ zhodnotil za organizátory první ročník Vladimír Bureš. Ocenil zároveň nejen skvělé výkony vítězů, ale i dalších účastníků. Poukázal například i na účast Petra Vabrouška, legendárního ironmana, který akci jednak svým jménem podpořil, ale účastnil se také běžecké části i hlavního koloběžkářksého závodu. (V běhu byl P.V. čtvrtý, první mezi muži doběhl Filip Vabroušek, mezi ženami Věra Vystrčilová). Na závodech přitom nechyběla ani některá domácí želízka v ohni. „Milan Čtvrtník z nedalekého Provodova, byť veterán, celkově obsadil v koloběhu 2. místo, Nela Burešová za KKZK Luhačovice získala také 2. místo, ovšem v běhu,“ doplnil organizátor.

FOTOGALERIE (autor snímků: V. Bureš)