Reklama
Reklama

Články

Mezi nejlepšími sportovci kraje nechybějí zástupci Luhačovic

Vendula Horčičková (uprostřed) po zisku zlaté medaile na MČR (foto archiv)
Vendula Horčičková (uprostřed) po zisku zlaté medaile na MČR (foto archiv)

11. 4. 2019

Na vyhlášení vítězů ankety Sportovec Zlínského kraje 2018, které se konalo 10. dubna ve zlínském Kongresovém centru bylo slyšet také o skvělých sportovcích spojených s Luhačovicemi. 

 

Jako nejúspěšnější handicapovaný sportovec byl vyhlášen luhačovický lyžař Patrik Hetmer Patrik, který spolu se svým trasérem Miroslavem Máčalou závodí velmi úspěšně v alpském lyžování zrakově postižených. V roce 2018 z paralympiády v PyeongChangu přivezli 6. místo ze sjezdu, 8. místo ze slalom a superkombinace a 10. místo ze superobřího slalomu. Vloni získali také dvě osmá místa v rámci Světového poháru ve slalomu. Z Evropský poháru pak dokázali přivézt i medaile, a to dvě bronzové za 3. místo Super-G, a také stříbro za obří slalom. Dominovali pak zlatými medailemi z domácího MČR.

Mezi 10 nejlepších sportovců v hlavní kategorii se pak dostala Vendula Horčičková, která stejně jako Hetmer a Máčala soutěží za TJ Slovan Luhačovice. Ovšem věnuje se orientačnímu běhu. A to rovněž s mimořádnými výsledky. V roce 2018 vyhrála Mistrovství republiky orientačních běžců ve sprintu, zvítězila i ve sprintu a Akkademickém MČR, ze světového mistrovství přivezla 9. místo ze štafety a 15. místo z klasické trati. Získala také celkově 18. místo ve Světovém poháru, jehož se účastnila celkově 11 závodů (nejlepší umístění 8. místo na krátké trati) a další úspěchy.  

Absolutním vítězem ankety byl vyhlášen hokejista Michal Jordán, zlínský odchovanec a v současnosti hráč ruského klubu Amur Chabarovsk.

 

Předání ocenění P. Hetmerovi (na prvním snímku stojí vlevo) a M. Máčalovi. (foto: organizátoři akce)

   

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat