Mezi nejlepšími sportovci kraje nechybějí zástupci Luhačovic

Na vyhlášení vítězů ankety Sportovec Zlínského kraje 2018, které se konalo 10. dubna ve zlínském Kongresovém centru bylo slyšet také o skvělých sportovcích spojených s Luhačovicemi.

Jako nejúspěšnější handicapovaný sportovec byl vyhlášen luhačovický lyžař Patrik Hetmer Patrik, který spolu se svým trasérem Miroslavem Máčalou závodí velmi úspěšně v alpském lyžování zrakově postižených. V roce 2018 z paralympiády v PyeongChangu přivezli 6. místo ze sjezdu, 8. místo ze slalom a superkombinace a 10. místo ze superobřího slalomu. Vloni získali také dvě osmá místa v rámci Světového poháru ve slalomu. Z Evropský poháru pak dokázali přivézt i medaile, a to dvě bronzové za 3. místo Super-G, a také stříbro za obří slalom. Dominovali pak zlatými medailemi z domácího MČR.

Mezi 10 nejlepších sportovců v hlavní kategorii se pak dostala Vendula Horčičková, která stejně jako Hetmer a Máčala soutěží za TJ Slovan Luhačovice. Ovšem věnuje se orientačnímu běhu. A to rovněž s mimořádnými výsledky. V roce 2018 vyhrála Mistrovství republiky orientačních běžců ve sprintu, zvítězila i ve sprintu a Akkademickém MČR, ze světového mistrovství přivezla 9. místo ze štafety a 15. místo z klasické trati. Získala také celkově 18. místo ve Světovém poháru, jehož se účastnila celkově 11 závodů (nejlepší umístění 8. místo na krátké trati) a další úspěchy.

Absolutním vítězem ankety byl vyhlášen hokejista Michal Jordán, zlínský odchovanec a v současnosti hráč ruského klubu Amur Chabarovsk.

Předání ocenění P. Hetmerovi (na prvním snímku stojí vlevo) a M. Máčalovi. (foto: organizátoři akce)