Reklama
Reklama

Články

Jáchym Hanák skvěle zahájil sezónu ve sportovním aerobiku

J. Hanák se soutěžní partnerkou
J. Hanák se soutěžní partnerkou

27. 3. 2019

Mladý luhačovický sportovec Jáchym Hanák skvěle zahájil 23. – 24. březena v Praze závodní sezónu roku 2019 ziskem zlaté a stříbrné medaile na prvních letošních tuzemských závodech ve sportovním aerobiku.

Jáchym Hanák se po roční pauze opět vrátil do závodní kategorie párů. V této závodní sezóně trénuje a závodí se čtrnáctiletou Terezkou Sečkářovou z Bzence. A hned na prvních tuzemských závodech vybojovali v těžké konkurenci třinácti závodních týmů první místo. Takto skvělý výsledek je jen odrazem pravidelné a intenzivní tréninkové přípravy, která 3-4x týdně probíhá ve Zlíně v domovském klubu MV Team UTB Zlín. Stříbrnou medailí Jáchym navazuje i na svoji stálou závodní kategorii, což jsou muži 14-16 let. A naprosto nově má pro tento rok kategorii „performace", ve které závodí ještě se čtyřmi děvčaty. Zlato z těchto dvou kategorií si Jáchym přivezl z nedávných závodů v Belgii, kde reprezentoval jak FISAF ČR, tak ZŠ a město Luhačovice, dále svůj domovský klub MV Team UTB Zlín a společnost TVD Rokytnice.

Nejbližší příležitost, kde můžete Jáchyma a Terezku vidět naživo závodit je v Otrokovicích ve dnech 4. a 5. května, kde budou probíhat nominační závody na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa 2019.

FOTO: Úspěšná sportovní dvojice Hanák / Sečkářová spolu s trenérkou Monikou Váňovou

 

Autor: Monika Váňová, trenérka

Mohlo by vás zajímat