Reklama
Reklama

Články

Aktuality z luhačovického kuželkářského oddílu

Ilustrační foto (archiv)
Ilustrační foto (archiv)

21. 1. 2019

Ve třináctém kole Interligy jsme zajížděli na kuželnu posledního celku tabulky, družstvo ŠK Modranka. Na jejich kuželně se nám tradičně daří, a tak jsme si i tentokrát věřili v zisk bodů.

Tomáš Molek zvítězil nad Bachratým na třech drahách, porazil 588 kuželek proti 573 kuželkám soupeře a získal první bod pro naše družstvo. Michal Markus jasně přehrál jak Dovičiče, tak i střídajícího Ležoviče, porazil 625 kuželek, a na to byl výkon obou soupeřů, 542 kuželek, opravdu málo. Dva body a 98 kuželek v náš prospěch, to byl velmi slibný vstup do utkání. Jirka Mrlík pokračoval ve stejném stylu jako Tomáš s Michalem, velmi dobré plné, perfektní dorážka, celkem porazil 638 kuželek a výrazně přehrál Dolnáka, který porazil jen 532 kuželek. Filip Lekeš nezačal proti nejlepšímu hráči domácích Pažitnému vůbec špatně, zvítězil na první i druhé dráze a vypadalo to, že si vítězství nenechá vzít. Jenže domácí hráč druhou polovinu duelu výrazně zpřesnil hru, obě další dráhy vyhrál a vybojoval tak první, zároveň ale jediný, bod pro domácí. Filip porazil 557 a soupeř 581 kuželek. Stav 1:3 a 180 kuželek pro nás. V poslední dvojici domácí nasadili Beránka s Mikulíkem, my proti nim Martina Vaňka s Rosťou Goreckým. Beránek dokázal první dráhu zremizovat, to bylo ale maximum možného, na dalších drahách už jeho výkon klesal, na rozdíl od Martina, který svůj výkon stupňoval, a navyšoval rozdíl v kuželkách. Díky fantastické dorážce /298 kuželek/ se jeho výkon zastavil na 669 kuželkách. Ani Mikulíkovi, který byl nejlepším hráčem domácích s výkonem 595 kuželek, nedovolil Rosťa pomyslet na vyrovnaný souboj. Od prvního hodu domácího hráče doslova drtil a po drahách 172, 169, 172, 166 dosáhl nejvyššího výkonu v utkání, a jeho celkový výkon 679 kuželek byl i nejvyšším i v tomto kole. Výkonům našich hráčů s uznáním tleskali i domácí příznivci. Konečný stav utkání 1:7, na poražené kuželky 3406 : 3756.

 

Další soutěže: 

2. KLŽ

KK Šumperk – TJ Sokol Luhačovice 3:5 2893 : 2974

Naše ženy se dokázaly prosadit na šumperské kuželně a po zásluze si odvezly důležité body. Nejlepšími výkony se prezentovaly Šárka Nováková a Ludmila Pančochová, které shodně porazily 516 kuželek.

Jm divize

Naše „béčko“ hostilo KK Rosice „B“ a sehrálo opět jeden ze smolných zápasů. V průměrném utkání podlehlo svému soupeři 3:5, když naši hráči porazili 3189 ku 3207 kuželkám soupeře. Nejlepšího výkonu dosáhl Tomáš Juřík, když porazil 572 kuželek.    

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat