Reklama
Reklama

Články

Malé i velké potěší výstava marionet, pro děti loutkové divadlo i zahraje


11. 1. 2019

Jednou z kulturních akcí, které v nejbližší době nabídne Městský dům kultury Elektra Luhačovice, je také pestrá výstava loutek. Tu v den jejího zahájení dobrovodí i pohádkové představení loutkového divadla sehrané v kinosále Elektry.

 

 Výstavu si lidé budou moci prohlédnout v Galerii Elektra od 25. ledna. Pohádkové představení, které začne v 16 hodin i výstavu do Luhačovic přiveze Sváťovo Dividlo z Litoměřic. (Ujišťujeme, že nejde o překlep, soubor si říká skutečně "Dividlo".) Na výstavě budou k vidění desítky marionet, tedy nitkami voděných loutek, ale nejen to.  "Většina loutek je dílem loutkáře Františka Pešána z Mnichova Hradiště a řezbáře Jiřího Havelky z Českého Dubu. Výstava je doplněna i loutkovými divadly a kulisami," informovala vedoucí galerie Gabriela Gergelová. 

O tom, jak pěkné a zábavné může být zejména v dnešní přetechnizované době klasické loutkové představení, se v den zahájení expozice budou moci všichni přesvědčit při pohádce O Koblížkovi. Na představení se děti nesetkají jen s pyšným Koblížkem a liškou, která se s ním potkala. Po pohádce děti potěší také písničkami čertík Popleta. Různé zajímavé loutky pak budou v galerii k vidění až do 7. března. 

 

PLAKÁTY K AKCI

  

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat