Reklama
Reklama

Články

ZUŠ Luhačovice pořádala benefiční koncert

foto: Jiří Petr Oksner
foto: Jiří Petr Oksner

14. 12. 2018

Podané ruce Terezce byl název benefičního koncertu, který uspořádala Základní umělecká škola Luhačovice 11. prosince v domě kultury Elektra. V programu zazněla řada koled, mimo jiné v podání pěveckého sboru a dechového souboru. Představilo se ale také množství sólových interpretů.

V programu akce byl mimo jiné třeba Komarovského Koncert pro housle v podání Lucie Adoltové nebo Tellemannův Menuet, který interpretovala na flétnu Libuše Mališková společně s kytaristou  Tomášem Hlavičkou. Představil se i Taneční obor s pásmem Letem světem, ve kterém nechyběla vystoupení třeba na téma České republiky, Mexika nebo Číny. Výtěžek dobročinného koncertu byl věnován Korunce Luhačovice, věnující se pomoci nemocným dětem. Vybraná částka půjde na pomoc tříleté Terezce Kozubíkové z Dolní Lhoty, která se kvůli dlouhodobým zdravotním komplikacím neobejde bez každodenní mimořádné péče. Díky výtěžku z dobrovolného vstupného půjde na pomoc této holčičce hezká suma.

„Na koncertě se podařilo vybrat částku 22.876,- Kč,“ informovala ředitelka ZUŠ Luhačovice Monika Slováková. 

Příběhu Terezky si lze přečíst na stránkách www.korunkaluhacovice.cz , kde je také možnost dozvědět se o dalších projektech Korunky na pomoc znevýhodněným dětem.  

 

FOTOGALERIE (autor snímků: Jiří Petr Oksner)

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat