Fotbalové béčko hrálo první zápas krajské soutěže

V historicky prvním zápase béčka Luhačovic v krajské soutěži (1. B třída, skupina C) přivítali domácí dalšího nováčka – fotbalisty z Uherského Ostrohu.

Jako první zahrozil z přímého kopu domácí Jelínek, jeho pokus vytěsnil jen s námahou gólman hostí. Na druhé straně přímak hostí skončil jen těsně vedle domácí tyče. Úvodní čtvrthodinku zakončil nájezd hostí po chybě v rozehrávce domácích, výborným vyběhnutím ho však Coufalik zneškodnil. Domácí byli aktivnější, ale jejich snahy přibrzdil gól hostí z penalty. Ve 41. Minutě už bylo 0:2, když se krásnou trefou z voleje prosadil Kovařik. Poločas zakončili 2 slibné šance domácího Zábojníka a dorážka Hruboše, který mířil nad. Do druhé půle naskočilo béčko s ještě větší aktivitou, která byla korunovaná v 61. minutě, pěknou křižní střelou snížil Hruboš. O pár minut bylo dokonce srovnáno, když se prosadil Horáček, kterého do nájezdu ideálně poslal Kořenek. Do konce zápasu měli po 2 čistých šancích oba týmy, hosté v jedné z nich, dokonce trefili tyč. Rozuzlení přinesla druhá penalta hostí, kterou proměnil Šálek. Zoufalá snaha domácích v závěru vyrovnání nepřinesla.

FKL B vs. Uherský Ostroh 2:3 (0:2)

Vyjádření trenéra Michala Caránk a :

„V průběhu zápasu jsme byli aktivnější, hosté však potrestali naše chyby. Zle jsme řešili finální fázi, naopak v obraně jsme udělali chyby, mementem byly dvě zbytečné penalty. I když hráči bojovali a nevzdávali se i po dvoubrankovém vedení hostů, což je pozitivní, myslím, že většina pocítila rozdíl mezi okresní a krajskou soutěži.