Reklama
Reklama

Články

Začne oprava silnice vedoucí od kruháče nad Luhačovickou přehradou na Petrůvku


27. 7. 2018

Silničáři se pustí na přelomu července a srpna do oprav komunikace spojující kruhový objezd nad Luhčovickou přehradou a obec Petrůvka. V části obnovovaného úseku bude také speciální protismyková vrstva, která má v nejkritičtějších místech v prudkém kopci na Petrůvku působit jako prevence dopravních nehod. 

Krajští silničáři opraví celkem asi dva kilometry silnice II/493. Stavba bude probíhat za částečné uzavírky a bude rozdělena na čtyři úseky. Přitom doprava bude svedena vždy do jednoho neopravovaného pruhu, kudy budou kyvadlově vozidla z jedné a druhé strany pouštět semafory. 

„Tato stavba, jejíž realizace přijde na téměř 12 milionů korun, bude financována z programu BESIP Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební práce budou zahájeny 31. července, jejich ukončení je plánováno do poloviny letošního října,“ přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek.

Opravy bude provázet v celém úseku frézování živičných vrstev. Po lokální sanaci trhlin a plošných deformací bude následovat pokládka ložné vrstvy do úrovně původního povrchu a následně pokládka nové obrusné vrstvy o tloušťce 5 centimetrů. Krajnice budou očištěny a zhutněny, směrové sloupky vyměněny za nové plastové s trnem, ocelová svodidla budou mimo zídek kompletně vyměněna za nová. Obnoveno bude také vodorovné dopravní značení a část svislého dopravního značení. Ve dvousetmetrovém úseku, kde je to důležité z hlediska bezpečnosti silničního provozu, bude položena protismyková vrstva.

 

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat