Na Akademickém mistrovství světa i na MS juniorů se luhačovičtí orienťáci blýskli hlavně ve štafetách. Jednou to i "cinklo"

V červenci se konaly dva významné mezinárodní podniky v orientačním běhu, kterých se účastnili i zástupci luhačovicčkého oddílu.

Na červencové Akademické mistrovství světa ve Finsku se nominovali Vendula Horčičková, Vojta Sýkora a Štěpán Mudrák a nejlepší výsledky zde byly z pohledu luhačovických fanoušků orientačního běhu zaznamenány ve štafetách. Vojtěch Sýkora s reprezentačními kolegy doběhli sedmí, Vendula Horčičková byla členkou ještě úspěšnější české ženské štafety, která získala 4. příčku. Na AMS dosáhla Horčičková také na 11. místo při individuálním závodě na klasické trati, Sýkora byl 27. ve sprintu a Štěpán Mudrák 37. na klasice.

Ještě před AMS se ovšem v první půli července konalo také Mistrovství světa juniorů v OB, které se uskutečnilo v Maďarsku, a to rovněž s českou účastí. Za luhačovické orienťáky se tam blýskl Vojtěch Sýkora. Ten byl členem mužské štafety, která dovezla z šampionátu bronzovou medaili. Individuálně doběhl Sýkora 19. ve sprintu.