Reklama
Reklama

Články

Senioři z luhačovického domova jsou druzí v krajském kole hry pétanque

Druhé místo pro Luhačovice! (fota k článku J. Balát / KÚZK)
Druhé místo pro Luhačovice! (fota k článku J. Balát / KÚZK)

25. 6. 2018

Družstvo z Domova pro seniory Luhačovice skvěle reprezentovalo na krajském turnaji ve hře pétanque, který se konal 21. června v areálu zlínského domova na Burešově. Na turnaji obsadily seniorky, které utvořily tříčlenný tým luhačovického domova, krásné druhé místo.  

 

 

Pod záštitou krajské radní pro sociální oblast Michaely Blahové ve zlíně soutěžilo v populární hře oblíbené zejména starší generací celkem 12. týmů domovů z  různých míst kraje.

"První místo vybojovalo družstvo z DS v Rožnově pod Radhoštěm, druhý byl DS Luhačovice a jako třetí se umístili domácí z DS Burešov," informovala mluvčí Zlínského kraje Adéla Kousalová. 

Při vyhlášení výsledků byla ovšem udělena také cena Fair Play – za férovou hru a podporu soupeřům,  Odvezl si ji tým z domova U Kašny Kroměříž, Cenu Sympatie za šíření dobré nálady pak získal Josef Nedavaška.

Pétanque, který byl původně oblíbenou hrou seniorů zejména ve Francii se ujal v posledních letech i u nás. Je skvělý v tom, že se dá hrát téměř v každém věku. O tom svědčí i profil některých účastníků letošního klání na Burešově. "Nejstarší účastnici závodů bylo 92 let a nejstaršímu muži 88," přiblížila Kousalová. 

Luhačovický tým  se ze svého úspěchu mohl radovat nejen díky zisku poháru, diplomu a věcných cen. Všem hráčům přijel při vyhlašování výsledků poblahopřát také hejtman Jiří Čunek, který ocenil snahu seniorů být v rámci možností aktivní a dopřávat tělu pohyb.Těšit se ale luhačovické seniorky mohou i na to, že na krásný úspěch lze ještě dále navázat. "Dvě nejlepší družstva, kterými byli soutěžící z domovů v Rožnově pod Radhoštěm a v Luhačovicích, totiž postoupila do celomoravského kola MORAVA CUP naplánovaného na 16. srpna," vysvětlila krajská mluvčí. 

PŘEVZETÍ POHÁRU OD HEJTMANA

  

FOTO Z PRŮBĚHU TURNAJE SENIORŮ V OBLÍBENÉ HŘE

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat