Reklama
Reklama

Články

Luhačovice nabídnou přehlídku ochotnických divadel

Ze hry Dady box  (snímek převzat z webu divadlo-postscriptum.webnode.cz)
Ze hry Dady box (snímek převzat z webu divadlo-postscriptum.webnode.cz)

14. 6. 2018

Na šestý ročník akce Luhačovická divadelní sešlost, která je přehlídkou amatérkých divadelních souborů, zve luhačovické Lázeňské divadlo od 14. do 16. června. 

Přehlídku zahájí ve čtvrtek 14. června Divadelní spolek Kroměříž se představením Na útěku.
"Jde o příběh dvou žen, prchajících před svým osudem, které náhoda svedla dohromady na výpadovce z města. Z počáteční vzájemné nesympatie se stává pravé žensky spiklenecké přátelství. Dámy se společně vydávají na pouť, na které poznají nejen mnohá dobrodružství, ale hlavně cenu přátelství, které se nedá koupit za žádné peníze," informovala za Lázně Luhačovice kulturní manažerka Hana Felcmanová. 

Druhým představením bude Dady box a sehraje je 15. června Divadlo Post Scriptum. Jde o shhovívavou komedii o neuvěřitelných osudech obstarožních pánů, odložených v mateřské školce. O jejich blízkých, o nadcházejícím stáří a o tom, co se také může stát, když se dva z pánů jmenují stejně. Hra získala hlavní cenu na 13. ročníku přehlídky Karlínské jeviště 2011 a hlavní ceny v kategoriích: herecký projev souboru, scénář a režie. 

V sobotu 16.6 uzavře letošní přehlídku Divadlo Boleradice se hrou Jezinky a bezinky  aneb Arzenik a staré tety. V ní se diváci přesvědčí o tom, jak to může dopadnout, když se v jednom domě sejdou prezident Roosevelt, masový vrah a staromládenecký divadelní kritik. A kam až může dojít dobrosrdečnost a pohostinnost dvou starších svobodných sester, když se jim jejich činy vymknou kontrole...

Vstupné na každé z uvedených představení činí 99,- Kč. 

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat