Reklama
Reklama

Články

Autobus se srazil s osobákem, vážná nehoda komplikovala dopravu u Luhačovic

Poničený autobus (foto L. Javoříková)
Poničený autobus (foto L. Javoříková)

4. 6. 2018

Komplikace v provozu na silnici č. 492 u Luhačovic způsobila v pondělí 4. června vážná dopravní nehoda, u které museli zasahovat hasiči, policisté i zdravotní záchranná služba. Okolnosti nehody osvětlil za krajské ředitelství policie por. Bc. Vladislav Malcharczik.

"Od Luhačovic směrem k obci Dolní Lhota jel dnes chvíli před druhou hodinou odpoledne pětačtyřicetiletý řidič s vozidlem Škoda Octavia. Z dosud nezjištěných příčin se dostal do protisměru. V té chvíli jel z opačného směru po silnici linkový autobus Mercedes-Benz. Došlo k čelní srážce obou vozidel," poznamenal Malcharczik.

Při nehodě utrpěl řidič osobního vozidla těžké zranění, a z vozu ho museli dostat přivolaní hasiči.

"Ve vozidle byl zaklíněný těžce zraněný řidič. Toho hasiči ihned za použití hydraulického zařízení z vozidla vyprostili a poskytli mu předlékařskou péči. Poté jej předali záchranářům. Na místo nehody byl povolán vrtulník. V průběhu zásahu byl však odvolán. Zraněného řidiče záchranáři převezli do krajské nemocnice ve Zlíně," informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Nikdo jiný než šofér osobáku naštěstí újmu na zdraví neutrpěl. "V autobusu cestovalo celkem sedm osob. Nikdo z nich zraněn nebyl," podotkla Javoříková.

Nehoda si však vyžádala nejen vážné zranění řidiče, ale také nemalé materiální škody na obou vozidlech. "Na oktávce činí sto padesát tisíc, na autobuse se škoda vyšplhala na rovný milion korun," shrnul předběžný odhad škod Malcharczik. Při vyšetřování nehody byla policisty u devětatřicetiletého řidiče autobusu provedena také dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholem, která byla negativní.

Vyšetřování nehody si vyžádalo uzavření úseku silnice, což značně komplikovalo dopravu. Policisté museli auta přesměrovávat na objízdnou trasu. "Ta vedla přes obce Petrůvka, Slavičín a Bojkovice," popsal Vladislav Malcharczik. Nečekané uzavření komunikace se ale i tak neobešlo bez vzniku dlouhých kolon.

Jak přesně k nehodě došlo se stále prošetřuje, policie proto vyzývá svědky události, kteří cestovali přímo zmíněným autobusem, aby se ozvali na linku 158 a pomohli objasnit okolnosti, za kterých k bouračce došlo.

FOTO K ČLÁNKU (autor L. Javoříková - HZSZK) :

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat