Reklama
Reklama

Články

Děti se vypravily s DDM Luhačovice do Londýna


28. 5. 2018

Je to již nepsaná tradice, že začátek května je spojený s pobytem žáků z Luhačovic v Anglii. Velmi oblíbený poznávací zájezd do Londýna se uskutečnil i v tomto školním roce, od 7. 5. do 11. 5. Vrátili jsme se plní zážitků ze slunné Anglie.

V pondělí, brzo ráno, odjelo od DDM Luhačovice 24 cestovatelů poznávat nejen historický, ale i současný moderní Londýn. A taky zjistit, jak se žije v anglických rodinách.
Cestou jsme doplnili autobus žáky ze ZŠ z Vimperku. Přejeli jsme Německo a trajektem z Francie jsme se přeplavili do Anglie.
Naše průvodkyně Žaneta věděla, že prohlídka pamětihodností Londýna se dá přirovnat k náročné turistice, a tak jsme využívali častých zastávek nejen k načerpání znalostí, ale i k odpočinku.
Na Greenwiche, kde si každý překročil nultý poledník naše putování začalo. Dál jsme si prohlédli Westminster Abbbey, Buckinghamský palác, Trafalgar Square se slavnou sochou admirála Nelsona. Prošli jsme se kolem Temže kolem Toweru, viděli London Eye, Millennium Whell, nejznámější věž Londýna – Big Ben, prošli se ulicí Mall k Downing street 10, kde sídlí ministerský předseda, náměstí Leicester Square se známým Odeon Cinema, kde se odehrávají premiéry  slavných  filmů, náměstí Piccadily Circus s neodmyslitelnou soškou Erose – místem schůzek zamilovaných.
Moc se nám líbila návštěva slavných filmových studií Warner Bros, kde po deset let vznikala nejúspěšnější filmová série o Harry Potterovi. Bylo úžasné poznat to, co kamery neukázaly, podívat se na dokonalé kostýmy a odhalit tajemství filmových efektů.
Krásná byla návštěva historického města Bath, procházka kolem Římských lázní a prohlídka města. Moc se nám líbila i návštěva londýnského akvária.
Nádherné počasí nás provázelo po celou dobu zájezdu a umocňovalo naše zážitky
Ačkoliv byl náš zájezd náročný i po fyzické stránce, protože jsme hodně chodili a málo odpočívali, všichni zájezd bez problémů  zvládli.
Velkou radost jsme měli z jazykových dovedností žáků, kteří byli schopni bez problémů komunikovat v běžných situacích v obchodech, na trajektu i v rodinách.
Jsem moc ráda, že se zájezd všem líbil a chtěla bych touto cestou poděkovat všem žákům za vzorné chování.
Už nyní se těšíme na příští rok.

 

Autor: Jana Tomková

Mohlo by vás zajímat