Luhačovičtí orienťáci přivezli z MČR medaile, nejprestižnější je zlato Horčičkové

Velmi úspěšné bylo pro luhačovické barvy Mistrovství ČR v orientačním běhu ve sprintu, které se spolu s tzv. Veteraniádou konalo 19. května v Táboře. nBěželo se na tratích, které vedly i samotnými ulicem tohoto historického měst. Za největší úspěch lze jistě považovat zlatou medaili Venduly Horčičkové, která zvítězila v nejprestižnější ženské kategorii D21.

Na trati dlouhé 2.1 km se 21 kontrolami doběhla v čase 13:53 a porazila tak druhou Janu Knapovou z OK Lokomotiva Pardubice i bronzovou Denisu Kosovou v dresu OK 99 Hradec Králové.

n

Cenné jsou kromě úspěchu Horčičkové ale jistě i další vavříny získané pro oddíl orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice. Na trati kategorie H18 získal bronz pro luhačovické barvy Medard Féder, mezi dorostenci v kategorii H20 pak přidal dokonce stříbro Vojtěch Sýkora.

n

Na táborské akci se rozhodně ale neztratili ani luhačovičtí veteráni tohoto sportu, když vítězství ve svých kategoriích získali Horyna a Šmelík.