Reklama
Reklama

Články

Luhačovice zvou na tradiční zahájení lázeňské sezóny


4. 5. 2018

Bohatý program nabídne oblíbené Otevírání pramenů, které v Luhačovicích pravidelně zahajuje hlavní lázeňskou sezónu a  tradičně se koná o druhém květnovém víkendu. Od pátku 11. do neděle 13. května se návštěvníci mohou i tentokrát těšit zejména na řadu venkovních kulturních programů.

„Ty zaujmou návštěvníky všeho věku a jsou tak ideální také pro rodinný výlet s dětmi. V nabídce nebude chybět oblíbený jarmark v pátek a v sobotu, ale také divadlo Já to jsem s představeními pro děti, přehlídka automobilových veteránů a řada hudebních vystoupení a tentokrát dokonce i relaxační cvičení jógy nebo tai-chi,“ přiblížila za pořadatele Hana Slováková, ředitelka Městského domu kultury Elektra Luhačovice. Kromě řady zdarma přístupných venkovních akcí je připraven jako každoročně i koncert některé z hvězd české populární hudby. „Letos vystoupí v pátek večer v Elektře Petra Janů se skupinou Amsterdam,“ nastínila Slováková.

Lidé se mohou těšit ale také například na sobotní odpolední koncert slovenského Funny Fellows Old Time Bandu na podiu na Lázeňském náměstí. Tam nebude zároveň chybět ani historická módní přehlídka Luhačovického okrašlovacího spolku Calma, bez jehož členek a členů v historických kostýmech si návštěvníci Otevírání pramenů snad ani neumějí představit. A protože jako každoročně organizátoři akce návštěvníků očekávají tisíce, tak jako v předchozích letech proto bude po celou dobu k dispozici také záchytné parkoviště, kam budou moci při příjezdu autem svůj vůz odstavit. „Nemusejí si tak návštěvu Otevírání pramenů komplikovat marným hledáním volného místa k parkování přímo v centru. Snadno budou moci zaparkovat ve vyhrazeném prostoru na louce poblíž kruhového objezdu, který je po příjezdu do města ve směru od Uherského Brodu,“ přiblížila Slováková.

Řada lidí na akci dorazí i letos také z nedalekého Slovenska a našich východních sousedů se bude svým způsobem týkat i program. „Celý bude také o československé vzájemnosti a o připomenutí letošního stého výročí založení Československa,“ dodala Slováková. Kromě už zmíněné slovenské kapely, která potěší v sobotní části programu, se lidé totiž mohou těšit také na zajímavé přiblížení slovenského folklóru při nedělním vyvrcholení celé akce. „Nedělních programů se kromě dalších zúčastní také soubor Poľana. Ten sice funguje v Brně, ale před lety ho tam založili studenti ze Slovenska a i když působí u nás, věnuje se slovenskému folklóru,“ upozornila Slováková.

Letošní průvod bude mít ale i jednu mimořádnou zastávku mimo samotné prameny, a to u hotelu Miramare. Součástí totiž bude také odhalení pamětní desky, připomínající Antonína Plachého, významnou osobnost, která se zasloužila o rozvoj luhačovického i celorepublikového lázeňství.

V souvislosti s nedělním dopoledním putováním po pramenech se doporučuje návštěvníkům také možnost nepřidat se přímo k průvodu, ale počkat na jeho příchod u některého z pramenů. „Lépe si tam budou moci vychutnat v jedinečném prostředí vystoupení konkrétního souboru, který bude dopoledne u daného zřídla hrát, tančit a zpívat.  Všechny soubory si pak hosté mohou poslechnout odpoledne na podiu na Lázeňském náměstí při vystoupení, které letošní Otevírání pramenů zakončí,“ pozvala Slováková. Moderátorkou závěrečného programu bude známá herečka ze souboru Slováckého divadla Jitka Josková.

 

PROGRAM A DALŠÍ VIZUÁLY K LETOŠNÍMU OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ

Plakát akce    

 

Autor: Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat