Reklama
Reklama

Články

V ulici Hradisko opraví vozovku i chodník

Ulice Hradisko jdoucí z Luhačovic -  zatáčka u SC Radostova (ta níže vlevo) a u hřbitova
Ulice Hradisko jdoucí z Luhačovic - zatáčka u SC Radostova (ta níže vlevo) a u hřbitova

2. 5. 2018

Opravy se letos dočká vozovka v ulici Hradisko, kudy vede silnice II/496 směřující od luhačovického zámku kolem SC Radostova  a hřbitova směrem na Kladnou Žilín. 

Opraven bude úsek od křižovatky u zámku s Masarykovou ulicí až do úrovně hřbitova v celkové délce 650 metrů. Ve směrovém oblouku u sportovního areálu Radostova bude vozovka rozšířena o půl metru pro pohodlnější průjezd autobusů. Součástí akce bude mimo jiné také sanace podloží, vybudování pilotové stěny, odvodnění komunikace a opevnění svahu lomovým kamenem. Opravu silnice platí kraj, který je vlastníkem komunikace. „Oprava bude stát 10,1 milionů korun,“ doplnil šéf Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Současně se samotnou silnicí opraví také město okolní chodník, včetně výměny obrubníků a úpravu případných sjezdů k domům. Chodník je kromě spodní části jen na jedné straně ulice a sahá jen po zatáčku u SC Radostova. Vybuduje se také nově záliv pro autobusy na zastávce u hřbitova ve směru na Kladnou Žilín. „Opravy budou stát 2,3 milionu. Požádali jsme také o dotaci, která by mola tuto akci pro město zlevnit asi o polovinu Celkově se jedná o rekonstrukci 1000 metrů čtverečních chodníku,“ poznamenal vedoucí Odboru správy majetku MÚ Luhačovice Jiří Šůstek.

Zahájení oprav by mělo být podle něj k prvnímu červnu a rekonstrukce si vyžádá samozřejmě dlouhodobě také určité dopravní omezení. „Na silnici, bude fungovat provoz řízený dočasně umístěnými semafory, které pustí vždy jen vozidla v jednom směru. Současně zde bude omezen průjezd nákladních aut,“ dodal Šůstek.

Všechny práce v ulici Hradisko by měly být hotové na jaře příštího roku.   

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat